George R.R. Martin zdradza, na jakim etapie są "Wichry zimy". Autor już nie przewiduje, kiedy skończy

"Gra o tron" (Fot. HBO)

Powolne tempo pisania George R.R. Martina od dawna jest tematem żartów zarówno wśród fanów, jak i osób nieprzychylnych "Grze o tron". Tymczasem autor zdradził co z "Wichrami zimy".

Serialowa "Gra o tron" zakończyła się trzy lata temu, ale książkowy pierwowzór wciąż nie doczekał się finału. George R.R. Martin pisze przedostatnią część pt. "Wichry zimy" już od ponad 10 lat, a fani ponuro żartują, że pisarz wcześniej umrze, niż skończy. Tymczasem autor powiedział, że sam przestał przewidywać, kiedy dokończy książkę.

Gra o tron – kiedy Martin skończy Wichry zimy?

W rozmowie z Variety pisarz odniósł się do reakcji fanów na wiadomość, że zachorował na COVID i tego, jak zapatruje się na "Wichry zimy".

– Dwa lata wymuszonej izolacji pozwoliły mi na pisanie w dużo większej ilości, ponieważ dużo mniej podróżowałem, czy występowałem publicznie, wygłaszałem mniej przemówień i wszystkich tych rzeczy. Robię postępy, ale zrezygnowałem z jakiejkolwiek nadziei na przewidzenie końca. Za każdym razem, gdy to robię, nie udaje mi się i wszyscy się na mnie wściekają, a to nie ma sensu. To gotowe, kiedy będzie gotowe. Mam nadzieję, że Covid mnie nie zabije, więc nie będziemy mieli tego problemu. Uważam, że to trochę ponure, ludzie spekulują w sieci, co stanie się z resztą książek, gdy umrę. Nie lubię o tym spekulować. Nie czuję, że jestem bliski śmierci.

gra o tron wichry zimy george r.r. martin

"Gra o tron" (Fot. HBO)

W najnowszym wpisie na swoim blogu autor nie podał daty premiery "Wichrów zimy", ale podzielił się pewnymi pozytywnymi wiadomościami:

– Mam nadzieję, że w tym tygodniu uda mi się zakończyć linię fabularną dla jednego z bohaterów "Wichrów zimy". Może nawet dwóch – czytamy.

Warto przypomnieć, że George R.R. Martin na nudę zdecydowanie nie może narzekać. Pisarz współtworzył prequel "Gry o tron" pt.  "Ród smoka", jest też aktywnie zaangażowany w inne projekty HBO dotyczące franczyzy. Ostatnio pojawiły się informacje na temat spin-offu o Jonie Snow.

Gra o tron jest dostępna na HBO Max

REKLAMA