"Ród smoka" – finalna zapowiedź serialu. W Westeros rozpoczną się rządy ognia i krwawa wojna Targaryenów

"Ród smoka" (Fot. HBO)

Prequel kultowej już "Gry o tron" jest tuż za rogiem. Po miesiącach oczekiwania już tylko cztery dni dzielą nas od "Rodu smoka", a w sieci pojawiła się ostatnia zapowiedź.

"Ród smoka" to długo wyczekiwany prequel "Gry o tron". Produkcja startuje już za cztery dni – 22 sierpnia, a HBO pokazało ostatnią zapowiedź przed wielką premierą.

Ród smoka – ostatnia zapowiedź serialu 

"Droga przed nami jest niepewna, ale koniec jest jasny" – mówi Viserys Targaryen (Paddy Considine) na początku wideo. Następnie widzimy jego córkę, Rhaenyrę (w młodej wersji Milly Alcock) oraz Alicent Hightower (Olivia Cooke), córkę namiestnika króla, Otto Hightowera (Rhys Ifans). W krótkiej zapowiedzi znajdują się przebitki na epickie sceny walk i oczywiście smoki. Całości towarzyszy melodia dobrze znana fanom "Gry o tron", ale w nieco zmienionym wydaniu.

"Ród smoka" jest oparty na powieści George R.R. Martina "Ogień i krew". Serial opowie historię rodu Targaryenów. Zobaczymy w nim tzw. Taniec smoków, czyli zdarzenia dziejące się 200 lat przed czasami, w których osadzona jest "Gra o tron". Co doprowadziło do rozłamu w niegdyś najpotężniejszym rodzie w Westeros?

W głównej obsadzie "Rodu smoka" znajdują się m.in. Paddy Considine ("Outsider") jako król Viserys, Matt Smith ("Doktor Who", "The Crown") jako jego młodszy brat Daemon, Rhys Ifans ("Stacja Berlin") jako namiestnik króla Otto Hightower, Olivia Cooke ("Bates Motel") w roli Alicent Hightower, jego córki, oraz Emma D'Arcy ("Poszukiwacze prawdy") jako Rhaenyra Targaryen, córka Viserysa. Kto dokładnie  jest kim? Tutaj znajdziecie ściągawkę.

Twórcami serialu "Ród smoka" są George R.R. Martin, Ryan J. Condal ("Colony") i reżyser Miguel Sapochnik ("Gra o tron"). 1. sezon ma składać się z 10 odcinków.

Ród smoka – premiera 22 sierpnia na HBO i HBO Max

REKLAMA