"Sandman" zaskakuje widzów – na Netfliksie pojawiły się dwa bonusowe odcinki, w tym jeden animowany

"Sandman" (Fot. Netflix)

Fani "Sandmana" z niecierpliwością czekają na informacje dotyczące tego, czy powstanie 2. sezon. Tymczasem na Netfliksie niespodziewanie pojawiły się dwa bonusowe odcinki.

"Sandman" szturmem podbił serca widzów,  zachwycony jest także George R.R. Martin. Serial ciągle nie ma zamówienia na 2. sezon, ale Netflix właśnie sprawił fanom niespodziankę i dodał dwa bonusowe odcinki.

Sandman – bonusowe odcinki serialu

Bonusowe odcinki noszą tytuły "Sen o tysiącu kotów" oraz "Kaliope". Pierwszy z nich przenosi na mały ekran jedną z najpopularniejszych historii z komiksów "Sandman". Opowiada o syjamskiej kotce, która traci wiarę w ludzkość po tym, gdy jest świadkiem brutalnego morderstwa. Kotka spotyka Morfeusza, który pokazuje jej inny świat. Z kolei w "Kaliope" przedstawia historię sfrustrowanego pisarza, który poszukuje inspiracji.

"Sen o tysiącu kotów" jest odcinkiem animowanym, a głosów użyczają m.in. Sandra Oh ("Obsesja Eve"), David Gyasi ("Interstellar"), James McAvoy ("X-Men") oraz David Tennant ("Doctor Who"). W "Kaliope" występują Melissanthi Mahut ("Eurowizja") w roli tytułowej, a także Arthur Darvill ("Legends of Tomorrow"), Derek Jacobi ("Gladiator") i Amita Suman ("Cień i kość"). W odcinku pojawią się także Nina Wadia, Souad Faress i Dinita Gohil jako Mojry oraz oczywiście  Tom Sturridge jako Morfeusz.

A jak tworzono animowany odcinek? Jak podaje serwis Collider, parę słów na ten temat powiedział jego twórca Hisko Hulsing ("Undone"):

– Staraliśmy się, aby animowana wersja "Snu o tysiącu kotów" była tak zachwycająca i hipnotyczna, jak to tylko możliwe, wykorzystując magię prawdziwych obrazów olejnych na płótnie. Połączyliśmy je z klasycznie rysowaną animacją 2D, opartą na realistycznej animacji 3D telepatycznych kotów, aby stworzyć psychodeliczny świat, który sprawia wrażenie jednocześnie przyziemnego i sennego. Untold Studio w Londynie stworzyło zapierającą dech w piersiach animację 3D kotów. Wspaniała animacja 2D, obrazy olejne i stylizacja zostały wykonane w Submarine Studio's w Amsterdamie.

Netflix wciąż milczy w sprawie 2. sezonu, ale prace nad jego scenariuszem już trwają.

Sandman – bonusowe odcinki są dostępne na Netfliksie

REKLAMA