June vs Serena w zwiastunie "Opowieści podręcznej". W 5. sezonie czeka nas wielkie starcie i popisy aktorek

"Opowieść podręcznej" (Fot. Hulu)

Co czeka June Osborne w 5. sezonie "Opowieści podręcznej"? Zwiastun zapowiada ostateczne starcie podręcznej z Sereną Joy oraz wielkie popisy aktorskie Elisabeth Moss i Yvonne Strahovski.

"Opowieść podręcznej" wraca 14 września w USA i dzień później w Polsce na HBO Max. I jest szansa, że 5. sezon będzie nowym otwarciem dla serialu, a główne role odegrają dwie stojące po dwóch stronach barykady kobiety – June i Serena.

Opowieść podręcznej sezon 5 – zobaczcie zwiastun

June (Elisabeth Moss) będzie musiała zmierzyć się z konsekwencjami tego, co wydarzyło się w finale 4. sezonu, kiedy to pozbyła się swojego oprawcy, komendanta Waterforda, mordując go w lesie wraz z grupką podręcznych. Potem wróciła do domu, by pożegnać się ze swoim mężem i córką. Tymczasem Serena (Yvonne Strahovski) dostała przesyłkę – palec swojego męża wraz z obrączką.

Co czeka nas dalej? Zwiastun zapowiada starcie na szczycie – podczas gdy June idzie dalej drogą bojowniczki i zapowiada nawet powrót do Gileadu, by tam dalej walczyć, Serena zaczyna budować poparcie dla siebie i swoich idei w Kanadzie. Nie zabraknie wypakowanych emocjami scen i pola do popisu dla obu aktorek.

Zgodnie z oficjalnym opisem, w 5. sezonie "Opowieści podręcznej" będziemy oglądać, jak June stawia czoła konsekwencjom zabójstwa Waterforda, starając się na nowo zdefiniować swoją tożsamość i cel. Serena, która została wdową, robi, co może, by poprawić swój wizerunek w Toronto, kiedy do Kanady wkradają się wpływy Gileadu. Komendant Lawrence współpracuje z ciotką Lydią, starając się zreformować Gilead i przy tym zdobyć władzę. June, Luke i Moira dalej walczą z Gileadem z oddali, kontynuując swoją misję odnalezienia Hannah.

W nowych odcinkach nie wróci Alexis Bledel jako Emily. Pod koniec maja aktorka ogłosiła swoje odejście z "Opowieści podręcznej", dziękując twórcy serialu Bruce'owi Millerowi za stworzenie dla niej postaci, która dała jej nagrodę Emmy. Nie podała jednak przyczyny swojej decyzji. Do obsady dołączy za to Genevieve Angelson ("The Afterparty", "Szpital New Amsterdam") w roli Gladys Wheeler, bogatej Kanadyjki, która ubóstwia Serenę i jest siłą napędową rosnących wpływów Gileadu w Toronto.

Opowieść podręcznej – 5. sezon od 15 września na HBO Max

Opowieść podręcznej sezon 5 zwiastun

REKLAMA