Neil Gaiman osobiście zniszczył film "Sandman" i miał naprawdę dobry powód. A co z 2. sezonem serialu?

"Sandman" (Fot. Netflix)

Neil Gaiman przyznał, że celowo sabotował film "Sandman", udostępniając anonimowo jego scenariusz. Podzielił się też nowymi wieściami o 2. sezonie serialu "Sandman".

Neil Gaiman czekał 33 lata na wymarzoną adaptację "Sandmana", ale nie dlatego, że nikt nie chciał tego zrobić. Przeciwnie. Pisarz jednak odrzucił wszystkie propozycje, i jak przyznał, jedną celowo sabotował udostępniając scenariusz filmu anonimowo.

Sandman – Neil Gaiman osobiście zniszczył film

W latach 90. Neil Gaiman otrzymał scenariusz do filmu "Sandman", w prace nad którym zaangażowany był niesławny producent Warner Bros. Jon Peters. W rozmowie z Rolling Stone powiedział, że nigdy nie czytał tak złego scenariusza.

– [Członek zespołu Petersona] powiedział: "Jest całkiem niezły, co nie?", a ja odpowiedziałem: "Cóż, nie. Naprawdę nie jest". A on: "Oj, przestań. Przecież muszą być tu rzeczy, które ci się naprawdę podobają". Odpowiedziałem: "Tu nie ma nic, co mi się naprawdę podoba. Tu nie ma nic, co mi się podoba. To jest najgorszy scenariusz, jaki kiedykolwiek przeczytałem od kogokolwiek. I to nie tylko najgorszy scenariusz 'Sandmana'. To jest najgorszy scenariusz, jaki kiedykolwiek dostałem".

I wtedy nastąpiła cisza. A potem on powiedział: "Daj spokój. Ten wątek, gdzie zrobiliśmy z Koryntczyka brata Sandmana, były dobry, co nie?". Odparłem: "Nie, to było naprawdę głupie". A o wtedy: "No cóż. Dobra. Nie da się przekonać wszystkich". "Nie, naprawdę się nie da" – odpowiedziałem. Odłożyłem słuchawkę i zastanawiałem się, co ja teraz zrobię.

Sandman Neil Gaiman film sabotaż

"Sandman" (Fot. Netflix)

Pisarz postanowił potajemnie i anonimowo udostępnić scenariusz filmu, mając nadzieję, że to zatrzyma produkcję.

– Więc wysłałem scenariusz do Ain't It Cool News, które wtedy było poczytne. Zastanawiałem się, co pomyśli Ain't It Cool News o scenariuszu, który otrzymają anonimowo. A oni napisali fantastyczny artykuł o tym, jak to jest najgorszy scenariusz, jaki kiedykolwiek dostali. I nagle wizja zrealizowania tego filmu się oddaliła.

Sandman – czy będzie 2. sezon serialu?

A co z 2. sezonem serialu "Sandman" Netfliksa, który Neil Gaiman zdecydowanie może uznać za udany? Pisarz, po tym jak napisał, że kontynuacja na Netfliksie wcale nie jest pewna, tym razem uspokaja fanów.

– Gdy dobijaliśmy targu, upewniliśmy się, że będą możliwości, by kontynuować "Sandmana". Ale równocześnie, mamy nadzieję, ze żadna z nich nie będzie potrzebna, ponieważ kochamy naszych ludzi z Netfliksa i oni kochają nas. I byli wspaniali. Znaczy, zrobili nawet sekretny, 11. odcinek "Sandmana" – powiedział pisarz (via Comic Book).

Autor potwierdził na swoim Twitterze, że gdyby Netflix nie chciał kontynuacji, będzie możliwość przeniesienia serialu na inną platformę. Ale być może nie będzie to konieczne, ponieważ Neil Gaiman dał znać, że nadzieje na 2. sezon serialu są większe z każdym kolejnym dniem.

Producenci wykonawczy serialu, Neil Gaiman i Allan Heinberg, zdradzili, co chcieliby przenieść na ekran w następnej kolejności i być może właśnie te historie zobaczymy w 2. sezonie.

Sandman jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA