Czemu Netflix wciąż nie ogłosił 2. sezonu "Sandmana"? Wg Neila Gaimana kontynuacja nie jest wcale pewna

"Sandman" (Fot. Netflix)

Dlaczego Netflix jeszcze nie zamówił 2. sezonu "Sandmana"? Neil Gaiman wyjaśnia, że ogromna popularność serialu nie jest jedynym kryterium i wcale nie gwarantuje zamówienia na 2. sezon.

Wydawać by się mogło, że popularność serialu "Sandman" i w większości pozytywne recenzje powinny zagwarantować zamówienie 2. sezonu, a jednak Netflix uparcie milczy w tej sprawie. Twórca komiksu i producent wykonawczy serialu, Neil Gaiman wyjaśnia, dlaczego ciągle nie ma decyzji.

Sandman – czy będzie 2. sezon serialu Netfliksa?

Neil Gaiman na swoim Twitterze odpowiedział na wiadomość od zaskoczonego fana (zapewne jednego z wielu), który nie może zrozumieć, dlaczego powstanie 2. sezonu "Sandmana" wciąż stoi pod znakiem zapytania. Czemu kontynuacja serialu wcale nie jest taką oczywistością, jak mogłoby się wydawać?

– Ponieważ "Sandman" to naprawdę drogi serial. A żeby Netflix zechciał dać pieniądze na zrobienie kolejnego sezonu, musimy poradzić sobie niesamowicie dobrze. Więc tak, byliśmy na szczycie listy światowej przez ostatnie dwa tygodnie. To wciąż może nie wystarczyć.

Z drugiej strony, jeżeli Netflix chce mieć czym rywalizować w przyszłości z innymi platformami, wydaje się, że to właśnie takie wielkie projekty jak "Sandman" mają szansę zatrzymać widzów przed ucieczką. Tym bardziej że czeka nas już tylko jeden sezon największego hitu platformy, czyli "Stranger Things".

A "Sandman" ma się czym pochwalić. W ciągu pierwszych trzech dni od debiutu widzowie oglądali serial łącznie przez 69,48 mln godzin, a w drugim tygodniu od premiery ta liczba się podwoiła. "Sandman" na krótko spadł z pierwszego miejsca w światowym top 10, gdy na Netfliksie pojawił się 3. sezon "Jeszcze nigdy…" i nowy serial limitowy "Echa", ale po wypuszczeniu odcinków bonusowych "Sandmana", serial z powrotem wskoczył na miejsce pierwsze.

Pomimo że Netflix nie zamówił 2. sezonu, ekipa już rozpoczęła prace nad scenariuszem, a Neil Gaiman i spółka chętnie opowiadają, jakie mają plany na kolejne odcinki.

Sandman jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA