"Biały Lotos" zaprasza do zanurzenia się w luksusie. Zobaczcie zapowiedź 2. sezonu z Tanyą w roli głównej

"Biały Lotos" (Fot. HBO)

"Biały Lotos" z dość cichej premiery stał się jednym z najgłośniejszych seriali zeszłego roku. Teraz produkcja powraca z 2. sezonem – zobaczcie teaser z Jennifer Coolidge jako Tanyą.

Serial HBO "Biały Lotos" już za nieco ponad miesiąc powróci z 2. sezonem, którego akcja będzie działa się w luksusowym hotelu na Sycylii, oczywiście należącym do sieci Biały Lotos. Niedawno pokazano zdjęcia, a teraz możemy zobaczyć teaser.

Biały Lotos sezon 2 – zobaczcie pierwszy teaser 

"Tak niewiele marek ma już znaczenie. Ale zawsze, gdy zatrzymuję się w którejś z posiadłości Białego Lotosu, to zawsze jest to niezapomniane doświadczenie" – mówi Tanya (Jennifer Coolidge) w poniższym wideo. Jest to swego rodzaju reklama promująca nowy hotel tej samej sieci, w którym będzie toczyła się akcja. Jak dowiadujemy się z teasera, Tanya jest jedną z członkiń Kwiatów Białego Lotosu.

W 2. sezonie "Białego Lotosu" Tanya będzie podróżować ze swoją asystentką Portią (Haley Lu Richardson, "Test na przyjaźń"), powróci także jej miłość z 1. sezonu. Sabrina Impacciatore ("Napoleon i ja") zagra Valentinę, menedżerkę hotelu na Sycylii. Theo James ("Sanditon") i Meghann Fahy ("Dziewczyny nad wyraz") wcielą się w małżeństwo spędzające czas w kurorcie wraz ze znajomą parą – Harper i Ethanem Spillerami (Aubrey Plaza, "Legion", i Will Sharpe, "Flowers").

Leo Woodall ("Cherry: Niewinność utracona") wystąpi jako "magnetyczny gość", przebywający w tym samym hotelu, a oprócz tego na naszych ekranach pojawią się m.in. F. Murray Abraham ("Mythic Quest"), Michael Imperioli ("Rodzina Soprano"), Adam DiMarco ("The Order") i Tom Hollander ("Nocny recepcjonista").

Według serwisu Vulture sezon jest częściowo inspirowany teste di moro, czyli ceramicznymi głowami, które pojawiają się na całej Sycylii, szczególnie na balkonach jako donice dla roślin domowych i na stoiskach z pamiątkami. Skąd ten zwyczaj?

Legenda głosi, że około XII wieku, kiedy Sycylia była okupowana przez arabskich władców, młoda Włoszka została uwiedziona przez Maurów. Kiedy odkryła, że ma on żonę i dzieci, w przypływie zazdrości odcięła mu głowę i wypchała ją bazylią, która rosła w obfitości. Ta historia – wizja wzmożonej zazdrości, seksu i przemocy – trafiła w coś, co [twórca serialu Mike] White chciał zbadać w amerykańskich założeniach dotyczących kultury macho, jak ta na Sycylii, w domu mafii i świetnych filmów o mafii – czytamy w serwisie.

Początek emisji 2. sezonu jest planowany na październik tego roku, na razie nie ma dokładnej daty premiery.

Biały Lotos – 2. sezon w październiku na HBO

REKLAMA