Kim jest Halbrand? Fani mają kilka ciekawych teorii o jego roli we "Władcy Pierścieni: Pierścieniach władzy"

"Władca Pierścieni: Pierścienie władzy" (Fot. Amazon)

Kim jest Halbrand, którego poznaliśmy w 2. odcinku "Władcy Pierścieni: Pierścieni władzy"? Tej postaci próżno szukać w książkach Tolkiena. Fani mają kilka ciekawych teorii.

W premierowych odcinkach serialu "Władca Pierścieni: Pierścienie władzy" widzimy, jak Galadriela (Morfydd Clark) spotyka Halbranda (Charlie Vickers), gdy powoli opada już z sił w mało przemyślanej próbie przepłynięcia przez morze. Podczas gdy on jest w stanie wywnioskować cokolwiek o jej pochodzeniu, elfka nie ma tak prosto. A tajemniczy nieznajomy za nic nie chce powiedzieć skąd przybywa.

Władca Pierścieni: Pierścienie władzy – kim jest Halbrand?

O ile fani Tolkiena dość szybko rozwikłali, kim najprawdopodobniej jest postać widziana przez Galadrielę w końcówce 2. odcinka czy też tajemniczy mężczyzna z meteorytu, którego znajduje harfootka Nori, o tyle postać Halbranda jest wymyślona całkowicie na potrzeby "Pierścieni władzy". Amazon opisał go jako "mężczyznę uciekającego przed przeszłością, którego przyszłość jest związana z Galadrielą". Nie oznacza to, że widzowie nie mają na to żadnej teorii.

Radio Times zebrało najciekawsze propozycje fanów. Jedna z początkowych teorii sugerowała, że Halbrand jest tak naprawdę Sauronem – co byłoby niezwykłym chichotem losu, biorąc pod uwagę życiowy cel Galadrieli. Inną teorią jest, że jest on jednym z przyszłych Upiorów Pierścienia, Czarnoksiężnikiem z Angmaru.

Władca Pierścieni Pierścienie władzy kim jest Halbrand

"Władca Pierścieni: Pierścienie władzy" (Fot. Amazon)

Oczywiście, wbrew teoriom fanów, może on być po prostu zwyczajnym mężczyzną z mroczną przeszłością – być może pochodzi ze zniszczonej osady, którą odkryła Bronwyn (Nazanin Boniadi). A biorąc pod uwagę jej złą sławę, nic dziwnego, że nie chciałby przyznać się do tego elfce.

– Myślę, że z jego perspektywy, ona wydobywa z niego pewne rzeczy, naświetla pewne rzeczy w jego umyśle, które niekoniecznie brał pod uwagę, rzeczy o jego własnym życiu, jego przeszłości, gdy poznają się coraz lepiej. Ale w momencie, w którym się poznali, myślę, że on jest w stosunku do niej nieufny i zdystansowany – powiedział Charlie Vickers w rozmowie z serwisem Collider.

Ale to nie koniec domysłów. Pojawiły się także przypuszczenia, że jego i Galadrielę połączy romans, a także że jest on ojcem Theo (Tyroe Muhafidin). Jak będzie naprawdę? Na odpowiedź musimy poczekać.

Władca Pierścieni: Pierścienie władzy – nowe odcinki co piątek na Amazon Prime Video

REKLAMA