Serena vs June w 5. sezonie "Opowieści podręcznej". Yvonne Strahovski mówi, że emocji nie będzie brakować

"Opowieść podręcznej" (Fot. Hulu)

W 5. sezonie "Opowieści podręcznej" doczekamy się starcia na szczycie, na które zapowiadało się od dawna. Yvonne Strahovski zasugerowała, jak to będzie dalej z Sereną i June.

"Opowieść podręcznej" powraca z 5. sezonem już 14 października, a dzień później dwuodcinkową premierę będziemy mogli zobaczyć w Polsce na HBO Max. Tymczasem ekipa serialu zdradziła co nieco z nowej serii.

Opowieść podręcznej sezon 5 – co się wydarzy?

Elisabeth Moss i Yvonne Strahovski rozmawiały z dziennikarzami podczas uroczystej premiery 5. sezonu na festiwalu filmowym w Toronto (via Deadline). Moss przyznała, że kręcenie 5. sezonu było ogromnym wyzwaniem z powodu pandemii, zaś Yvonne Strahovski zdradziła, co wydarzy się pomiędzy June a Sereną. Przypomnijmy, w finale 4. sezonu June pozbyła się swojego oprawcy, komendanta Waterforda, tym samym sprawiając, że Serena została wdową.

– Jest tak wiele soczystych rzeczy, które można zrobić z tą postacią [Sereną]. To ekscytująca podbudowa tego sezonu. Ale powiedziałabym: nie dajcie się zwieść, ponieważ naprawdę mieliśmy okazję zbadać, ośmielę się powiedzieć, romans "Julii i Julii", czyli relację Sereny i June w tym roku, z jej nowymi wzlotami i upadkami.

opowieść podręcznej sezon 5 co się wydarzy

Elisabeth Moss, poza graniem roli June, reżyserowała także nowe odcinki. Jej kolega z obsady Max Minghella (serialowy Nick) pochwalił Moss za jej profesjonalizm i zgrabne łącznie obu funkcji na planie. Przy okazji zasugerował, że 2. odcinek będzie prawdziwą emocjonalną bombą.

– W 2. odcinku jest scena, w której ona [Elisabeth Moss] musi poradzić sobie z nami wszystkimi i robi to bez wysiłku. A to naprawdę trudna część – reżyserowanie. Też to kiedyś robiłem przez bardzo krótki okres, ale myślę, że jedną z najtrudniejszych rzeczy jest aspekt przywódczy i stworzenie środowiska, w którym wszyscy czują się nie tylko dobrze, ale także mogą wykonywać swoją pracę jak najlepiej. Ona ma tę zdolność do wydobywania czegoś, co jest bardzo wrażliwe.

W 5. sezonie "Opowieści podręcznej" zobaczymy, jak June stawia czoła konsekwencjom zabójstwa Waterforda, starając się na nowo zdefiniować swoją tożsamość i cel. Serena, która została wdową, robi, co może, by poprawić swój wizerunek w Toronto, kiedy do Kanady wkradają się wpływy Gileadu. Komendant Lawrence współpracuje z ciotką Lydią, starając się zreformować Gilead i przy tym zdobyć władzę. June, Luke i Moira dalej walczą z Gileadem z oddali, kontynuując swoją misję odnalezienia Hannah.

Na uroczystej premierze 5. sezonu zapowiedziano, że powstanie 6. sezon "Opowieści podręcznej", który będzie finałowy. W planach jest też sequel na podstawie "Testamentów" Margaret Atwood.

Opowieść podręcznej – 5. sezon od 15 września na HBO Max

REKLAMA