To już prawie koniec "Opowieści podręcznej". 6. sezon będzie finałowy, wiadomo też co z "Testamentami"

"Opowieść podręcznej" (Fot. Hulu)

"Opowieść podręcznej" powróci z 5. sezonem w przyszłym tygodniu, tymczasem pojawiła się informacja, że 6. sezon będzie już ostatni. Wiemy też, co z sequelem – czyli "Testamentami".

"Opowieść podręcznej" wraca 14 września w USA, a dzień później będziemy mogli zobaczyć składającą się z dwóch odcinków premierę w Polsce na HBO Max. A tymczasem sieć obiegły informacje na temat przyszłości serialu.

Opowieść podręcznej sezon 6 – koniec serialu

Wczoraj na Toronto International Film Festival odbyła się uroczysta premiera 5. sezonu "Opowieści podręcznej" oraz ogłoszono, że powstanie 6. sezon. Jednocześnie możemy zakończyć spekulacje na temat tego, ile jeszcze serial potrwa. 6. sezon będzie już finałowy, a poniżej znajdziecie oświadczenie twórcy serialu, Bruce'a Millera (via Deadline).

– To był prawdziwy zaszczyt, opowiedzieć historię przełomowej powieści Margaret Atwood i przerażająco trafnie odzwierciedlającego rzeczywistość świata, a my jesteśmy podekscytowani, że możemy pokazać widzom szósty i ostatni sezon. Jesteśmy wdzięczni Hulu i MGM za umożliwienie nam opowiedzenia tej historii, która niestety pozostała tak samo aktualna jak zawsze przez cały okres jej trwania, i podziwiamy naszych niesamowitych fanów za ich niezachwiane wsparcie, bez którego nigdy nie dotarlibyśmy do tego punktu.

opowieść podręcznej sezon 6 finałowy koniec serialu

"Opowieść podręcznej" (Fot. Hulu)

Bruce Miller zdradził także co nieco na temat planowanego sequelu na podstawie kolejnej książki Margaret Atwood – "Testamentów". Przypomnijmy, że serial jest w planach już od trzech lat – czy produkcja w końcu ruszy?

– "Testamenty" to niezależny projekt stworzony przez Margaret Atwood na potrzeby serialu, nad którym pracowałem. Myślę, że miała go w głowie od jakiegoś czasu. Starałem się, jak tylko mogłem, i nadal staram się nie robić "Testamentów" w ramach "Opowieści podręcznej". "Opowieść podręcznej" powinna być dobra samo w sobie, a kiedy będzie skończona, powinna być jak ładny zestaw DVD, który stawiasz na półce obok powieści, i miejmy nadzieję, że to zwiększy twoją radość z niej, a potem możesz przejść do "Testamentów" – powiedział w rozmowie z The Hollywood Reporter.

Akcja "Testamentów" ma rozgrywać się 15 lat po wydarzeniach z "Opowieści podręcznej". Miller podkreślił, że na ten moment pracuje nad podstawami. Na razie wiadomo, kiedy ruszy produkcja, ale prawdopodobnie po zakończeniu zdjęć do finałowego sezonu "Opowieści podręcznej".

W w 5. sezonie "Opowieści podręcznej" będziemy oglądać, jak June (Elisabeth Moss) stawia czoła konsekwencjom zabójstwa komendanta Waterforda, starając się na nowo zdefiniować swoją tożsamość i cel. Serena (Yvonne Strahovski), która została wdową, robi, co może, by poprawić swój wizerunek w Toronto, kiedy do Kanady wkradają się wpływy Gileadu. Tutaj znajdziecie zwiastun.

Opowieść podręcznej – 5. sezon od 15 września na HBO Max

REKLAMA