Jakie seriale obejrzymy w tym tygodniu? "Opowieść podręcznej", "Przeznaczenie: Saga Winx" i inne premiery

"Opowieść podręcznej" (Fot. Hulu)

Kolejny tydzień, kolejnych kilkanaście premier serialowych. W najbliższych dniach będziemy oglądać nowe sezony "Opowieści podręcznej" i "Sagi Winx", a także reboot "Szkoły złamanych serc".

Szkoła złamanych serc (reboot) – 14 września na Netfliksie

"Szkoła złamanych serc" otwiera się na nowo. W reebocie kultowej australijskiej produkcji dla młodzieży z lat 90. poznamy nową grupkę problematycznych dzieciaków. Amerie (Ayesha Madon, "The Moth Effect") staje się wyrzutkiem, gdy ujawniona zostaje stworzona przez nią mapa pokazująca, kto i co robił z kim w ostatnim roku. Aby okiełznać hiperseksualnych uczniów, szkoła wprowadza specjalny program edukacji seksualnej. Tymczasem Amerie próbuje odzyskać reputację i zaprzyjaźnia się z innymi outsiderdami. Wspólnie pokonują serwowane im przez otoczenie wyzwania związane z miłością, seksem i odrzuceniem.

Opowieść podręcznej (sezon 5) – 15 września na HBO Max

"Opowieść podręcznej" wraca po raz piąty i, jak się ostatnio okazało, już przedostatni. W nowych odcinkach June (Elisabeth Moss) musi zmierzyć się z konsekwencjami zabicia komendanta Waterforda. Stara się też na nowo zdefiniować swoją tożsamość i cel. Owdowiała Serena (Yvonne Strahovski) próbuje z kolei poprawić swoją pozycję w Toronto, gdy wpływy Gileadu rosną w Kanadzie.

Atlanta (sezon 4) – 15 września w USA

"Atlanta" rozpoczyna swój pożegnalny sezon, choć na razie niestety tylko w USA. W finałowej serii Earn (Donald Glover), Alfred 'Paper Boi' Miles (Brian Tyree Henry), Darius (LaKeith Stanfield) i Van (Zazie Beetz) powracają po europejskiej trasie do swojego rodzinnego miasta. Ale pytanie brzmi: czy Atlanta się zmieniła, czy oni?

Vampire Academy (nowość Peacock) – 15 września w USA

"Vampire Academy", czyli serialowa "Akademia wampirów" na podstawie książki Richelle Mead, startuje niestety też na razie tylko w Stanach, na platformie Peacock. Akcja serialu rozgrywać się będzie w murach Akademii im. Świętego Władimira, które skrywają więcej tajemnic i niebezpieczeństw, niż mogłoby się zdawać. To ukryte miejsce, gdzie uczą się królewskie wampiry, a na wpół ludzkie nastolatki trenują, by chronić się przed morderczymi strzygami. Serial tworzą Julie Plec ("Pamiętniki wampirów") i Marguerite MacIntyre, która jest znana fanom "Pamiętników wampirów" z roli szeryf Carol Forbes.

Przeznaczenie: Saga Winx (sezon 2) – 16 września na Netfliksie

"Przeznaczenie: Saga Winx" wraca z 2. sezonem, w którym zobaczymy, jak Alfea zmienia się pod rządami Rosalind (Miranda Richardson, "Gra pozorów"), a wróżki nawiązują nowe sojusze i romanse. Do obsady dołączyła Paulina Chávez ("Ashley Garcia: Genialna i zakochana") jako Flora.

Marzycielka – stając się Karen Blixen (nowość) – 18 września na Viaplayu

"Marzycielka – stając się Karen Blixen" to nowy serial platformy Viaplay, opowiadający o życiu i twórczości Karen Blixen, duńskiej pisarki, która osiągnęła międzynarodową sławę. W głównej roli zobaczymy Connie Nielsen ("Bracia", "Nikt"). Premiera w przyszłą niedzielę.

Pozostałe premiery seriali w tym tygodniu

11 września (niedziela)

17 września (sobota)

REKLAMA