Fani "Władcy Pierścieni: Pierścieni władzy" próbują odkryć, kim jest Halbrand. I mają kilka ciekawych teorii

"Władca Pierścieni: Pierścienie władzy" (Fot. Amazon)

Kim naprawdę jest Halbrand? Serial "Władca Pierścieni: Pierścienie władzy" sprytnie utrzymuje jego tożsamość w tajemnicy, podrzucając tylko niewielkie podpowiedzi. Spoilery z 3. odcinka.

Pytanie o tożsamość Halbranda (Charlie Vickers) zadają sobie zarówno widzowie, jak i sama Galadriela (Morfydd Clark) – choć ona odkryła dużo więcej, niż serial "Władca Pierścieni: Pierścienie władzy" postanowił nam zdradzić. Widzowie jednak nie ustają w domysłach i spekulują, jaką rolę odegra tajemniczy mężczyzna.

Władca Pierścieni: Pierścienie władzy – kim jest Halbrand?

Kim jest Halbrand? Odpowiedź wydaje się tkwić w tajemniczym naszyjniku, jaki nosi bohater. Galadriela rozpoznała jego znaczenie i z rozmowy tej dwójki z 3. odcinka o tytule "Adar" wynika, że Halbrand nie jest po prostu zwykłym mężczyzną, wręcz przeciwnie. Jego pochodzenie ma być królewskie. Co tylko podsyciło spekulacje fanów, którzy od początku podejrzewali go o różne rzeczy, w tym bycie Sauronem.

Jedna z teorii, którą podaje serwis We Got This Covered, sugeruje, że jest on Królem Umarłych, którego widzieliśmy w filmie "Powrót Króla". Złożył on przysięgę walki u boku Isildura przeciwko Sauronowi, ale nigdy nie pojawił się na polu bitwy. Za zdradę razem ze swoją armią został przeklęty, dopóki nie wypełnią złożonej przysięgi – ta dopełnia się, gdy pomagają Aragornowi. W 3. odcinku poznaliśmy Elendila (Lloyd Owen, "Milczący świadek") i Isildura (Maxim Baldry, "Kontra: Operacja Świt"), więc to rozwiązanie jest całkiem możliwe.

Władca Pierścieni_ Pierścienie władzy Halbrand teorie fanów

"Władca Pierścieni: Pierścienie władzy" (Fot. Amazon)

Zaraz po premierze pojawiły się spekulacje, że może on być także samym Sauronem. Teoria bierze się stąd, że Sauron miał mieć możliwość zmiany swojego wyglądu. Przedstawiał się wieloma imionami: Mairon (Godny Podziwu), Annatar (Pan Darów), Aulëndil i Artano. Pod imieniem Annatar pracował u boku Celebrimbora w Ost-in-Edhil. To właśnie wtedy wykuł Pierścienie Władzy. Sauron utracił zdolność zmiany wyglądu dopiero po upadku Númenoru. Fani zakładają, że Halbrand jest kolejnym przebraniem Saurona, wymyślonym na potrzebu serialu.

Ale pojawiły się jeszcze dwa inne – choć zbliżone do siebie – rozwiązania. Jedno z nich mówi, o tym, że Halbrand jest Czarnoksiężnikiem z Angmaru, najpotężniejszym ze wszystkich Nazgûli, prawą ręką Saurona. Druga również sugeruje, że jest jednym z Upiorów Pierścienia, ale nie stawia go aż tak wysoko. Prawdopodobne królewskie pochodzenie Halbranda również wpisuje się w tę teorię, ponieważ Sauron podarował dziewięć Pierścieni Władzy ludzkim królom, magom i lordom.

Czy któraś z tych teorii okaże się prawdziwa? Na odpowiedź przyjdzie nam poczekać. A biorąc pod uwagę, że twórcy zaplanowali serial na pięć sezonów, możemy nie dostać jej szybko.

Władca Pierścieni: Pierścienie władzy – nowe odcinki co piątek na Amazon Prime Video

REKLAMA