"Ród smoka" – zwiastun 5. odcinka serialu. Szykujcie się na kolejne krwawe wesele w stylu "Gry o tron"

"Ród smoka" (Fot. HBO)

Zwiastun 5. odcinku "Rodu smoka" zapowiada wesele w wydaniu znanym z "Gry o tron". Czeka nas krwawe i brutalnie przyjęcie ślubne księżniczki Rhaenyry. Zobaczcie zwiastun.

Jeżeli "Gra o tron" z czegoś zasłynęła, to są to spektakularnie krwawe wesela. "Ród smoka" nie zamierza odchodzić od tej tradycji. Nie pokazał nam spokojnego i udanego wesela Viserysa (Paddy Considine) i Alicent (Emily Carey), ale za to w 5. odcinku pt. "We Light the Way" zobaczymy rzeź na przyjęciu ślubnym Rhaenyry (Milly Alcock).

Ród smoka odcinek 5 – zobaczcie zwiastun

Niechętna zamążpójściu i produkowaniu kolejnych potomków Rhaenyra w końcu zgodziła się na zawarcie ślubu, choć sama miała warunki, które Viserys zgodził się spełnić, zwalniając w 4. odcinku Otto Hightowera (Rhys Ifans) ze służby. W zwiastunie widzimy, jak Viserys ogłasza królewski ślub z Rhaenyry z Ser Laenorem Velaryonem (John Macmillan), synem Corlysa Velaryona (Steve Toussaint).

Dzięki temu małżeństwu Viserys nie tylko chce wzmocnić swój ród, ale także pogrzebać stare urazy, po tym jak odtrącił propozycję poślubienia córki Corlysa. W zwiastunie nie widać, kto rozpoczął krwawą rzeź, ale widzimy, jak Rhaenys Targaryen (Eve Best) mówi do Corlysa: "Sukcesja Rhaenyry będzie podważana".

Na innych frontach sprawy nie mają się lepiej. Viserys zdecydowanie podupada na zdrowiu i Otto Hightower bez wątpliwości mówi Alicent, że król umrze. A ma ona przygotować syna Ageona do objęcia tronu. Tym samym sytuacja mocno zagęszcza się i widać, że wkrótce każdy będzie musiał opowiedzieć się po jednej ze stron.

"Ród smoka" ogląda także Kit Harington, który podzielił się swoimi wrażeniami z seansu. Z kolei Milly Alcock odpowiedziała ostatnio na pytanie, czy jej zdaniem Rhaenyra jest jak Daenerys, a aktor grający bliźniaków Lannisterów zasugerował, że odegrają kluczową rolę w serialu.

Ród smoka – nowe odcinki w poniedziałki na HBO

REKLAMA