Co knuje Serena? Producent "Opowieści podręcznej" wyjaśnia twist z premiery 5. sezonu i zapowiada co dalej

"Opowieść podręcznej" (Fot. Hulu)

Za nami premiera 5. sezonu "Opowieści podręcznej", a rollercoaster emocji ruszył od razu. Twórcy serialu skomentowali twist z 2. odcinka – co dalej szykuje Serena? Spoilery!

Pierwsza dwa odcinki 5. sezonu "Opowieści podręcznej" są już dostępne w Polsce na HBO Max. Jeszcze przed premierą zapowiadano, że punkt ciężkości przeniesie się na relację June i Sereny i już drugi odcinek udowodnił, że właśnie tak będzie. Co na ten temat mówią twórcy?

Opowieść podręcznej sezon 5 – pogrzeb Freda z twistem

W 2. odcinku June (Elisabeth Moss) i Luke (O-T Fagbenle) są na romantycznej randce – idą na balet, całują się w centrum Toronto – ale sielanka nie trwa długo. W tym samym czasie w Gileadzie trwa prawdziwie królewski pogrzeb Freda, na którym owdowiała Serena (Yvonne Strahovski) dostaje bukiet białych kwiatów od pewnej dziewczynki. Dziewczynki, która jest córką June i Luke'a.

Ceremonia jest emitowana także w kanadyjskiej telewizji i nie omija June i Luke'a, którzy otrzymują jasny sygnał – ich córka Hannah jest w rękach Sereny. I prawdopodobnie w ogromnym niebezpieczeństwie. Serena rozpoczęła swoją grę, co podkreślił producent serialu Warren Littlefield.

– Dużo rozmawialiśmy o tym finale – i mamy sporo ujęć – ale ten ostatni kadr przez tę czarną woalkę Sereny Joy i jej usta, wyginające się w lekki uśmiech. Tak, ona chce uhonorować Freda, ale to jest wejście Sereny Joy na tron i ona jest mistrzowska. Jest potężna. Jest świetną szachistką – powiedział w rozmowie z TVLine.

opowieść podręcznej sezon 5 serena pogrzeb hannah córka june

"Opowieść podręcznej" (Fot. Hulu)

Littlefield podkreślił, że ta scena jest oficjalnym rozpoczęciem batalii pomiędzy bohaterkami i to na niej skupi się akcja 5. sezonu "Opowieści podręcznej".

– No i się zaczyna! W 5. sezonie chodzi o grę. To dwójka osób, które się nienawidzą, czasami chcą się nawzajem pozabijać, są w stanie to zrobić, a do tego dochodzi ten fascynujący szacunek, który wchodzi w grę.

Co czeka nas w kolejnych odcinkach? Zgodnie z oficjalnym opisem komendant Lawrence (Bradley Whitford) będzie współpracować z ciotką Lydią (Ann Dowd), starając się zreformować Gilead i przy tym zdobyć władzę. June, Luke i Moira (Samira Wiley) mają zaś dalej walczyć z Gileadem z oddali, kontynuując swoją misję odnalezienia Hannah.

Opowieść podręcznej – kolejne odcinki w czwartki na HBO Max

REKLAMA