Twórca "Sprawy idealnej" wyjaśnia twist z Peterem Florrickiem z 6. sezonu. Czemu uznano, że to ma sens?

"Żona idealna" (Fot. CBS)

W 2. odcinku 6. sezonu "Sprawy idealnej" poznaliśmy los Alicii i Petera Florricków. Czy para wreszcie się rozwiodła? Dlaczego postawiono na ten twist? Twórca wyjaśnia. Spoilery!

"Sprawa idealna" zakończy się wraz z 6. sezonem, dlatego jej twórcy, Michelle i Robert Kingowie, postanowili pozamykać pewne niedomknięte sprawy. W tym także powiedzieć nam, co się dzieje po tych sześciu latach, jakie minęły od finału "Żony idealnej", z małżeństwem Florricków.

Sprawa idealna – co się stało z Alicią i Peterem?

W 2. odcinku 6. sezonu "Sprawy idealnej", zatytułowanym "The End of the Yips", pojawił się dawny spin doctor Florricków Eli Gold (Alan Cumming), którego nie tylko my zobaczyliśmy po dłuższej przerwie – Diane (Christine Baranski) również.

Eli przyniósł wyczekiwane przez fanów wieści o Florrickach: dowiedzieliśmy się, że Alicia (Julianna Margulies), z którą Diane nie utrzymywała kontaktu po słynnym policzku z finału, przeprowadziła się do Nowego Jorku, gdzie prowadzi własną kancelarię prawną. Z kolei Peter (Chris Noth), który w finale "Żony idealnej" został zmuszony do ustąpienia ze stanowiska gubernatora Illinois, z powrotem wylądował w więzieniu. Skąd ten pomysł? Robert King wyjaśnił to krótko w rozmowie z TVLine.

– Z powodu tego, co działo się z gubernatorami Illinois i że tak wielu z nich wylądowało w więzieniu, wydawało się to naturalne – powiedział współtwórca serialu.

sprawa idealna peter alicia co się stało

"Sprawa idealna" (Fot. Paramount+)

Przeprowadzkę Alicii powinniśmy z kolei rozumieć jako chęć ostatecznego zostawienia za sobą swojego dawnego życia przez tę bohaterkę.

– Wydawało się, że kiedy ona już rozstała się z [Peterem], to odmieni swoje życie i że to może mieć miejsce w Nowym Jorku – biorąc pod uwagę, że Julianna mieszka w Nowym Jorku. Nie wydawało nam się przesadą pomyśleć, że Alicia właśnie to zrobiła – wyjaśnił Robert King.

Gdybyście chcieli jeszcze zapytać, czy Florrickowie wreszcie są oficjalnie rozwiedzeni, TVLine ma odpowiedź i na to pytanie. Robert King potwierdził, że tak, Peter i Alicia rozwiedli się. Przyznał również, że cała wymiana zdań na ich temat to coś, co zostało dopisane do tego odcinka na ostatnim etapie.

– Przeglądaliśmy odcinek i zdaliśmy sobie sprawę, że nie mieliśmy wystarczająco dużo scen z Eliem i Diane, ponieważ [wątek] Elia był bardziej związany z jego córką [Marissą]. Więc zastanowiliśmy się, o czym oni by rozmawiali, gdyby się spotkali, i rozmawialiby o tym, co mają ze sobą wspólnego i gdzie są ci ludzie.

Składający się z 10 odcinków 6. sezon "Sprawy idealnej" to już nasze pożegnanie z serialem. Przed nami jeszcze osiem odcinków, a w finale spodziewajcie się kataklizmu.

Sprawa idealna – nowe odcinki w piątki na HBO Max

REKLAMA