Milly Alcock broni kontrowersyjnego romansu w "Rodzie smoka". "On jest dla niej dobry" – mówi młoda gwiazda

"Ród smoka" (Fot. HBO)

Milly Alcock broni relacji Rhaenyry i Daemona. Młoda gwiazda "Rodu smoka" wie, skąd się bierze zachowanie jej bohaterki. "Daemon jest dla niej dobry" – zapewnia aktorka.

Choć kazirodcza relacja w "Rodzie smoka" nie jest dla fanów "Gry o tron" niczym nowym – a biorąc pod uwagę historię rodu Targaryenów, wręcz jest to bardzo spodziewana rzecz – 4. odcinek serialu i tak wywołał silną reakcję widzów. Grająca Rhaenyrę Milly Alcock nie jest zdziwiona zachowaniem swojej bohaterki.

Ród smoka – Milly Alcock o romansie Rhaenyry i Daemona

W wywiadzie dla The New York Post Milly Alcock powiedziała, że dzięki Daemonowi (Matt Smith) Rhaenyra uczy się, co to znaczy być kochaną, i że on jest dla niej dobry.

– Myślę, że to skomplikowane. Uważam, że Daemon jest dla niej dobry, ale czy jest dla niej tym właściwym, czy nie, czas pokaże. Rhaenyra jest w wieku, w którym nie umie rozróżnić miłości platonicznej, romantycznej i pożądania, ponieważ nie żyła jeszcze wystarczająco długo i nie ma tych wszystkich doświadczeń. Myślę, że ona rozumie, że są tutaj uczucia [do Daemona], ale nie jest pewna, jak je umiejscowić, jak się zachowywać i jak w tym się poruszać.

Ród smoka odcinek 4 Daemon Rhaenyra romans

"Ród smoka" (Fot. HBO)

Aktorka skomentowała także romans Rhaenyry z Ser Cristonem Cole'em (Fabien Frankel), który rozpoczął się chwilę po tym, jak Daemon ją odrzucił i zostawił półnagą w jaskini rozkoszy.

– Borykałam się z [jej uczuciami do Cristona] przez cały czas w serialu. Myślę, że ona chce być zauważona, a ostatecznie Daemon i Criston Cole są jedynymi dwiema osobami, które ją naprawdę widzą. Obaj dostrzegają ją z różnych powodów. Daemon ma [nad nią] przewagę, a Rhaenyra ma przewagę nad Cole'em i to trochę ja podnieca. Myślę, że ona naprawdę go lubi. Ale nie sądzę, że ostatecznie wybrałaby go zamiast Daemona.

A jak kręcono pamiętną scenę w burdelu? Milly Alcock powiedziała w wywiadzie, że czuła się komfortowo, także dzięki obecności koordynatorki scen intymnych na planie. Księżniczce jednak nie udało się postawić na swoim i uciec od małżeństwa. W zwiastunie 5. odcinka "Rodu smoka" widzimy, że Rhaenyra ma poślubić Ser Laenora Velaryona (John Macmillan) i zapowiada się prawdziwie krwawe wesele.

Ród smoka – nowe odcinki w poniedziałki na HBO

REKLAMA