Jakie nowe seriale będziemy oglądać w tym tygodniu? "Dahmer", "Andor", "Wyjęci spod prawa" i inne premiery

"Andor" (Fot. Disney+/Lucasfilm)

Przed nami tydzień z "Andorem" na Disney+ i "Dahmerem" na Netfliksie, z kolei na HBO Max pojawią się brytyjscy "Wyjęci spod prawa". Jakie jeszcze seriale obejrzymy?

W tym tygodniu startuje sezon w amerykańskiej telewizji ogólnodostępnej, stąd ogromna większość premier – w tym niestety także nowe serie "Szpitala New Amsterdam" i "Misji: Podstawówka" – ominie Polskę. Nie ominie nas za to "Andor", nowa produkcja Disney+ ze świata "Gwiezdnych wojen". Z kolei na Netfliksie zobaczymy Evana Petersa w roli seryjnego mordercy Jeffreya Dahmera.

Potwór: Historia Jeffreya Dahmera (nowość Netflix) – 21 września

"Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" to fabularyzowana historia seryjnego mordercy i kanibala, który ma na koncie 17 ofiar. Serial ma pokazać, jak Dahmer (Evan Peters, "American Horror Story") był w stanie uprawiać swój morderczy proceder praktycznie na widoku przez całą dekadę i w jaki sposób przyczynił się do tego systemowy rasizm oraz instytucjonalne porażki policji. Serial tworzą Ryan Murphy i Ian Brennan ("Glee", "Ratched") wraz z Davidem McMillanem ("Dexter: New Blood"), a w obsadzie są też m.in. Richard Jenkins ("Olive Kitteridge"), Penelope Ann Miller ("Gaslighy") i Niecy Nash-Betts ("Pazury").

Andor (nowość Disney+) – 21 września

"Andor" to serialowy prequel filmu "Łotr 1", który pokaże "Gwiezdne wojny" z nowej perspektywy, skupiając się na postaci Cassiana Andora. Serial będzie thrillerem szpiegowskim, opowiadającym o czasach buntu przeciwko Imperium. To era pełna niebezpieczeństw, oszustw i intryg, a Cassian wkroczy na ścieżkę, której przeznaczeniem jest przemiana go w zbuntowanego bohatera. W głównej roli powróci Diego Luna, w obsadzie są też Stellan Skarsgård ("Czarnobyl"), Adria Arjona ("Emerald City"), Fiona Shaw ("Obsesja Eve"), Kyle Soller ("Poldark"), Denise Gough ("Pod sztandarem nieba") oraz Genevieve O'Reilly powracająca jako Mon Mothma. Twórcą i showrunnerem serialu jest Tony Gilroy.

Wyjęci spod prawa (serial BBC) – 22 września na HBO Max

"Wyjęci spod prawa" to z kolei chwalona produkcja BBC, która trafi u nas na HBO Max (od razu oba sezony). To komedia o siódemce osób, pochodzących z różnych środowisk, które muszą zapłacić za swoje winy, sprzątając i remontując opuszczony budynek w Bristolu. Kiedy bardzo różni od siebie ludzie zostają zmuszeni do spędzania czasu ze sobą, zaczynają między nimi narastać napięcia, a ich cierpliwość jest wystawiona na próbę. Serial tworzą Elgin James i Stephen Merchant, grający również jedną z głównych ról. W obsadzie jest także Christopher Walken.

Dynastia (sezon 5) – 24 września na Netfliksie

Gotowi na pożegnanie z szalonym światem Carringtonów? "Dynastia" zakończyła się już w USA, a w sobotę 5. sezon trafi na polskiego Netfliksa. Niestety, serial został skasowany przez telewizję CW – przed wami już finałowe odcinki.

Fenris (nowość Viaplay) – 25 września

Fenris" to coś dla fanów skandynawskich kryminałów. Nowy szwedzki serial Viaplaya będzie opowiadać o tajemniczych zaginięciach w odległym, zamieszkałym przez wilki lesie na szwedzkiej granicy. Twórcą jest Simen Alsvik ("Ragnarok", "Lilyhammer"), a w głównej roli występuje Ida Elise Broch ("Home for Christmas").

Pozostałe premiery seriali w tym tygodniu

19 września

20 września

21 września

22 września

25 września

REKLAMA