Zobaczcie pierwszą scenę z Emmą D'Arcy jako Rhaenyrą. "Ród smoka" nie oszczędza bohaterce traumy

"Ród smoka" (Fot. HBO)

HBO podzieliło się sceną z 6. odcinka "Rodu smoka", w którym po raz pierwszy możemy dłużej przyjrzeć się Emmie D'Arcy w roli Rhaenyry. Widać, że królowa i księżniczka nie żyją w zgodzie.

W 6. odcinku "Rodu smoka" pt. "The Princess and the Queen" zobaczymy już Emmę D'Arcy ("Poszukiwacze prawdy") jako Rhaenyrę i Olivię Cooke ("Targowisko próżności") jako Alicent. I na tym nie koniec zmian w obsadzie, bo rolę Laenora Velaryona, męża Rhaenyry, przejmie John Macmillan ("Famalam", "Chewing Gum").

Ród smoka odcinek 6 – scena z Emmą D'Arcy

HBO zaprezentowało pierwszą scenę z Emmą D'Arcy, w której Rhaenyra jest zaraz po porodzie. Jest w towarzystwie swojego męża Laenora, który przyszedł zobaczyć syna, którego właśnie urodziła. Księżniczka jednak nie leży w łóżku, a z dzieckiem na rękach opuszcza pokój. Nie mówi wprost, do kogo idzie, używając określenia "ona chce go zobaczyć", ale nietrudno się domyślić, że chodzi o królową Alicent. Laenor nie ukrywa zaskoczenia, ale postanawia towarzyszyć żonie w drodze, by choć trochę jej pomóc, komentując równocześnie: "Cieszę się, że nie jestem kobietą".

Przeskok czasowy pomiędzy 5. i 6. odcinkiem wynosi 10 lat i ta krótka scena wyraźnie pokazuje, że drogi obu bohaterek rozeszły się w tym czasie jeszcze bardziej. Królowa wykazuje się oczywistą złośliwością i okrucieństwem, każąc Rhaenyrze zaprezentować dziecko zaraz po porodzie.

Zwiastun 6. odcinka "Rodu smoka" zdradził. że zobaczymy także nastoletniego już Ageona II, w którego wciela się syn Davida Tennanta, Ty Tennant ("Wojna światów"). Z kolei król Viserys (Paddy Considine) wyraźnie podupada na zdrowiu i wydaje się być już cieniem dawnego ciebie.

Ród smoka – nowe odcinki w poniedziałki na HBO

REKLAMA