Jak "Szpital New Amsterdam" rozegrał odejście Helen? Czy Max spotka nową miłość? Ekipa o premierze 5. serii

"Szpital New Amsterdam" (Fot. NBC)

Serial "Szpital New Amsterdam" powrócił z 5. sezonem, ale w okrojonym składzie. Jak poradzono sobie z brakiem Freemy Agyeman? Ekipa skomentowała premierę – uwaga na spoilery!

"Szpital New Amsterdam" powrócił już za oceanem z premierowym odcinkiem 5. sezonu. W finałowej serii zabraknie Freemy Agyeman, która w lipcu ogłosiła, że odchodzi z serialu. Jak wyjaśniono brak Helen? I co na to ekipa serialu?

Szpital New Amsterdam – czemu Helen odeszła?

Premierowy odcinek 5. i zarazem finałowego sezonu "Szpitala New Amsterdam" rozpoczyna się od krótkiego montażu z kilku ostatnich miesięcy, już po rozstaniu Helen i Maxa (Ryan Eggold). Są wśród nich urodziny Luny i próby pocieszania Maxa przez przyjaciół. Jednocześnie słyszymy głos Freemy Agyeman, która z offu czyta list pozostawiony przez Helen dla Maxa.

– To, co zrobiłam, było niewybaczalne – dla ciebie, dla naszych przyjaciół, dla kochanej Luny. To nigdy nie było moim zamiarem, nic z tego nie zaplanowałam. Wszystko, co kiedykolwiek ci powiedziałam, było prawdą, wszystko, co mieliśmy, było prawdziwe. Ale tak samo było z tą rzeczą, która trzymała mnie w Londynie, która nie pozwalała mi cię poślubić. Chciałabym wiedzieć, co to było. Chciałabym móc to z siebie wyrwać, zatrzeć, żebym mogła być z tobą, bo zasługujesz na całe szczęście tego śwata. Chciałabym mieć wyjaśnienie, które pomogłoby złagodzić twój ból, ale żadne nie nadeszło – napisała w liście.

szpital new amsterdam sezon 5 odcinek 1 czemu helen odeszła

"Szpital New Amsterdam" (Fot. NBC)

Co na twórcy i aktor grający Maxa? Ekipa "Szpitala New Amsterdam" rozmawiała na temat premiery 5. sezonu z serwisem TVLine. Showrunner serialu David Schulner podkreślił, że Max nie będzie cały sezon obsesyjnie myślał o Helen, tylko przejdzie dalej. Choć oczywiście to potrwa.

– Myślę, że to, że [Max] w końcu jest w stanie odpowiedzieć sobie na te pytania, pozwala mu nie mieć obsesji na tym punkcie, pozwala mu ruszyć do przodu. Max zastanawiający się, "dlaczego mnie zostawiła?", to nie jest coś, co będziemy rozgrywać przez cały sezon.

Szpital New Amsterdam – nowa miłość Maxa?

Na temat wątku wypowiedział się także Ryan Eggold, według którego powody odejścia Helen zostaną jeszcze poruszone w serialu. On jednak również jest zdania, że Max powinien po prostu iść do przodu – i dokładnie to zrobi w 5. sezonie "Szpitala New Amsterdam".

– Ten list całkowicie nie wyjaśnia, czemu ona odeszła, i myślę, że to jest być może coś, do czego dojdziemy później. Ale myślę, że [on] zdaje sobie sprawę, że tak jakby patrzył na to przez różowe okulary, że skupia się na tych momentach, które były idealne i że wszystko było zawsze wspaniałe, a nie jest tak naprawdę świadomy jakichkolwiek problemów, które istniały, czy też jej pragnienia, żeby odejść, i tego typu rzeczy. Myślę, że on tak bardzo chciał, żeby to się udało, że trochę niedowidział. Więc myślę, że ta pobudka bardzo wprowadza go w teraźniejszość i pozwala mu, jak sądzę, znów zacząć iść do przodu, zamiast tkwić w miejscu.

Szpital New Amsterdam sezon 5 odcinek 1 czemu helen odeszła

"Szpital New Amsterdam" (Fot. NBC)

Max mógł liczyć na wsparcie ze strony przyjaciół, a pomocna okazała się zwłaszcza doktor Elizabeth Wilder (Sandra Mae Frank). Bohaterowie wymienili kilka znaczących spojrzeń – czy pomiędzy nimi zaiskrzy?

– Jeśli chodzi o Maxa i Wilder, Wilder była przy Maxie jako przyjaciółka [od początku], myślę, że to był pierwszy odcinek Wilder, gdy dawała mu rady odnośnie Sharpe i mówiła: "Nie pozwól jej odejść" i takie tam. Więc była między nimi fajna więź, myślę, że od samego początku.

Na ten moment nie wiadomo, kiedy premierowy odcinek 5. sezonu "Szpitala New Amsterdam" będzie dostępny w Polsce. Dotychczasowe sezony można oglądać na Netfliksie.

Szpital New Amsterdam jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA