Syn Davida Tennanta gra nastoletniego księcia Aegona. Zobaczcie, jak wygląda Ty Tennant w "Rodzie smoka"

"Ród smoka" (Fot. HBO)

Syn Davida Tennanta wkrótce pojawi się w "Rodzie smoka". Ty Tennant wciela się w rolę nastoletniego księcia Aegona Targaryena i zobaczymy go już w 6. odcinku serialu.

W serialu "Ród smoka" czeka nas 10-letni skok w czasie, a wymienione zostaną nie tylko główne aktorki, wcielające się w Rhaenyrę i Alicent. Nowych twarzy w 6. odcinku pojawi się więcej, w tym dzieli księżniczki i królowej. W najstarszego syna Alicent, którego na zdjęciu możecie zobaczyć podczas treningu z Ser Cristonem Cole'em (Fabien Frankel), wciela się Ty Tennant, syn Davida Tennanta.

Ród smoka – syn Davida Tennanta w roli Aegona

20-letni Ty Tennant ma na swoim koncie już kilka ról w takich serialach, jak "Na sygnale" (Aaron McKiernan), "Doom Patrol" (Edwin Payne), "W 80 dni dookoła świata" (lider gangu) czy "Wojna światów" (Tom Gresham.) Wciąż jednak rolę Aegona w "Rodzie smoka" można uznać za jedną z ważniejszych ról w jego karierze.

Ty Tennant wywodzi się z rodziny aktorskiej, mocno związanej z "Doktorem Who". Jego mama Georgia Tennant grała córkę Doktora, gdzie poznała się z Davidem Tennantem, wtedy wcielającym się w dziesiątą reinkarnację Doktora. Ale na tym nie koniec, ponieważ ojcem Georgii Tennant jest Peter Davison, znany fanom serialu z roli Piątego Doktora.

Ród smoka Ty Tennant David Tennant

"Ród smoka" (Fot. HBO)

Ale to nie koniec nowych twarzy w 6. odcinku. W siostrę Aegona, księżniczkę Heleanę wcieli się początkująca aktorka Evie Allen ("Lost in London"). Dorosłą Laenę Velaryon zagra Nanna Blondell ("Czarna Wdowa"), a jej dzieci, Baelę i Rhaenę – Shani Smethurst ("Twelfth Night") i Eva Ossei-Gerning ("My Petsaurus"). Z kolei młodsze wersje dzieci Rhaenyry, Jacaerysa i Lucerysa, zagrają Leo Hart ("Sackboy: A Big Adventure") i Harvey Sadler ("Warto się starać"). W postać dorosłego Laenora Velaryona wcieli się z kolei John Macmillan ("Famalam", "Chewing Gum").

Oczywiście najważniejszymi zmianą jest wymiana głównych aktorek – królową Alicent zagra teraz Olivia Cooke ("Targowisko próżności") a księżniczkę Rhaenyrę Emma D'Arcy ("Poszukiwacze prawdy"). Nową obsadę możemy zobaczyć na zdjęciach z 6. odcinka "Rodu smoka".

Ród smoka – nowe odcinki w poniedziałki na HBO

REKLAMA