Hity tygodnia: "Homeland", "Castle", "Revolution", "TBBT", "Downton Abbey"

1 2 3 4 5 6 7 8 9

"Homeland" (2x03 - "State of Independence")

"Homeland" (Fot. Showtime)

"Homeland" (Fot. Showtime)


Marta Wawrzyn: Po dwóch przeciętniakach (jak na możliwości "Homeland", oczywiście) na początku sezonu wreszcie powrót do formy z 1. serii. Porządny, emocjonalny odcinek, w którym widz cały czas ma wrażenie, że za chwilę stanie się coś strasznego. Już myślałam, że zapomnieli, jak się robi tę charakterystyczną dla ich serialu atmosferę denerwującej nerwowości, a tu proszę. Wyszło rewelacyjnie, a na dodatek aktorzy znów pokazali, że są najlepsi z najlepszych.

Michał Kolanko: Twórcy "Homeland" po raz kolejny pokazują, że gdy zmieszać w odpowiednich proporcjach intrygę szpiegowską i dramaty psychologiczny, to rezultatem jest mieszanka wybuchowa. W tym odcinku Carrie balansuje na granicy szaleństwa, Brody musi zrobić coś wbrew sobie i swojej żonie, a Saul przywozi do USA największy sekret w całym serialu. Mocny odcinek.

Andrzej Mandel: Najnowszy odcinek "Homeland" byłby dla mnie kitem, bo zawierał wszystko to, czego nie lubiłem w pierwszym sezonie (a co podoba się reszcie redakcji), ale dwie sceny sprawiły, że nie mogę doczekać się następnego odcinka. Claire Danes w niesamowity sposób gra osobę cierpiącą na zaburzenie dwubiegunowe-afektywne z borderline i naprawdę realistycznie oddaje zachowania, motywacje, zmieniające się fazy nastroju. W jej wykonaniu to zaburzenie jest wręcz fizycznie odczuwalne dla widza. I, oczywiście, ostatnia scena, za którą oklaski należą się tak Claire Danes, jak i Mandy'emu Patinkinowi.

Paweł Rybicki: Najlepszy odcinek obecnego sezonu i jeden z najlepszych w ogóle. Nie było może fajerwerków, ale sprawnie stopniowane napięcie i akcja zagęszczająca się z każdą chwilą.

1 2 3 4 5 6 7 8 9
REKLAMA