Jak powstała niesamowita sukienka Leslie Knope?

"Parks and Recreation" (Fot. NBC)

"Parks and Recreation" (Fot. NBC)

Sukienka Leslie z czwartkowego odcinka "Parks and Recreation" to jedna z najfajniejszych rzeczy, jakie zobaczyliśmy w tym serialu. Zobaczcie ją z bliska. Uwaga - nie czytać dalej, jeśli nie widzieliście odcinka "Leslie and Ben". Spoilery!

"Leslie and Ben" to odcinek wyjątkowy nawet jak na "Parks & Rec" (i jeden z naszych serialowych hitów tygodnia) - pełen wspomnień i emocji. Jednym z najczęściej komentowanych pomysłów była "Ann Perkins pośród sukienek" - czyli oryginalna kreacja, w której Leslie Knope (Amy Poehler) wzięła ślub.

Vulture rozmawiał z Kirston Mann odpowiedzialną za kostiumy w "Parks & Rec". Okazuje się, że sukienka faktycznie jest czymś w rodzaju kolażu "największych hitów" Leslie. Są tu artykuły z lokalnej prasy o Leslie, jej ulotki wyborcze, portrety kobiet, które służą jej za wzór (jak Madeleine Albright czy Hillary Clinton). Nawet kwiatek przypięty w talii miał znaczenie - można w nim zobaczyć logo Pawnee. Jak wyjaśnia Mann:

To nie były po prostu jakieś gazety. Każdy kawałeczek był wyciągnięty z odcinków "Parków" - nawet za milion lat nikt nie będzie w stanie zobaczyć wszystkich szczegółów.

Na szczęście Vulture opublikował fotkę, która pozwala nam się nieco przyjrzeć szczegółom.

Poskładanie tego wszystkiego w ten sposób zajęło Kirston Mann tydzień. Były różne pomysły, na przykład zrobienie sukienki z kolorowych gazet, ale ponoć wyglądało to zbyt dziwnie. Amy Poehler ponoć była zachwycona, choć miała kilka uwag, jak to panna młoda. Co ciekawe, nawet czerwone szpilki i kwiatek we włosach miały znaczenie:

Kiedy zerkniecie na stare odcinki, zobaczycie, że Leslie zawsze nosiła coś czerwonego podczas romantycznych scen z Benem. Na ślubie musiała więc też być czerwień.

I właśnie tak powstają sceny, które widzowie pamiętają latami.