7 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

Ryan Murphy przerywa milczenie nt. śmierci Cory'ego. Naveen Andrews pojawi się "Once Upon a Time in Wonderland". Wybrano już aktorkę, która zagra młodą Samanthę w "The Carrie Diaries". A oprócz tego "Person of Interest", "Dexter", "Gra o tron". Uwaga, tekst zawiera spoilery.

1. Amy Acker w stałej obsadzie "Person of Interest". Amy Acker, czyli Root, została awansowana do stałej obsady "Person of Interest" w 3. sezonie.

2. Naveen Andrews w "Once Upon a Time in Wonderland". Znany z "Lost" Naveen Andrews zagra w nowym serialu ABC Dżafara, złego czarownika z opowieści o Alladynie. Twórcy serialu, Adam Horowitz i Eddy Kitsis, twierdzą, że napisali tę rolę w serialu specjalnie dla Andrewsa. Bohater ma być naprawdę zły i przerażający.

3. Ryan Murphy przerwał milczenie nt. śmierci Cory'ego. Zdjęcia do 5. sezonu zostały przesunięte na sierpień, premiera sezonu została opóźniona o tydzień (26 września). W jaki sposób serial odniesie się do śmierci jednej ze swoich gwiazd? O tym Ryan Murphy opowiedział w rozmowie z TVLine. Najważniejsza wiadomość jest taka, że w dwóch pierwszych odcinkach, które będą poświęcone twórczości Beatlesów, "Glee" w ogóle nie odniesie się do śmierci Cory'ego. Te odcinki są już napisane i zostaną nakręcone zgodnie z planem. Zdecydowano, że najlepiej dla wszystkich będzie, jeśli po prostu wrócą do pracy za dwa tygodnie. Tak zdecydowali nie tylko producenci, ale też aktorzy, przede wszystkim Lea Michele, z którą konsultowano każdą decyzję. Aktorka wróci na plan i będzie obecna również w dwóch pierwszych odcinkach. Jak powiedział Murphy, Lea chce być wśród ludzi, a "Glee" to jej rodzina. Obecnie scenarzyści pracują nad trzecim odcinkiem - i dopiero w nim będzie śmierć Finna (tak, Murphy powiedział "śmierć Finna"). I to właśnie w nim zostanie złożony hołd Cory'emu. Po tym odcinku "Glee" będzie mieć dłuższą przerwę. Czemu zdecydowano, że najpierw będą dwa "zwykłe" odcinki, a dopiero potem odcinek o Corym? Murphy powiedział, że po prostu nie wystarczyłoby czasu, aby porządnie zrobić odcinek o Corym na otwarcie sezonu.

4. Peter Dinklage w "Family Guyu". W 12. sezonie "Family Guya" pojawi się gościnnie Peter Dinklage z "Gry o tron".

5. Kto zagra Samanthę w "The Carrie Diaries"? TVLine donosi, że w 2. sezonie "The Carrie Diaries" pojawi się Lindsey Gort w roli młodej Samanthy Jones, dziewczyny z Florydy, która podbija Nowy Jork. Wiadomo też, że Sam będzie kuzynką Donny LaDonny.

6. Jak Jason Momoa wpadł na panel "Gry o tron". Cały panel "Gry o tron" jest tutaj, ale jeśli nie chcecie go oglądać i jesteście tylko ciekawi, jak wyglądało wejście Khala Drogo, zajrzyjcie do BuzzFeeda, który dokładnie opisał scenę.

7. Finał "Dextera" 22 września. Oficjalnie już wiadomo, że 22 września pożegnamy "Dextera". Oznacza to, że serial będzie miał w trakcie sezonu tydzień przerwy w emisji.

REKLAMA