Widzieliście amerykańską wersję "The IT Crowd"?

Amerykańskie "The IT Crowd" (Fot. NBC)

Amerykańskie "The IT Crowd" (Fot. NBC)

Brytyjskie "The IT Crowd" to świetna, pełna nerdowskiego uroku komedia. A wiecie, że powstała amerykańska wersja? I że Roya grał w niej Joel McHale z "Community"? Zobaczcie cały pilot serialu (którego na szczęście nigdy nie wyemitowano).

Jak już pisałam, ostatnio oglądam "The IT Crowd". W związku z tym, że jestem serialem zachwycona, zaczęłam szukać ciekawostek o nim w internecie. Wyobraźcie sobie moje zdziwienie, kiedy natrafiłam na amerykańską wersję, która powstała w 2007 roku! Na szczęście był to tylko pilot, zamówiony przez NBC i nigdy nie wyemitowany.

Obejrzałam go w całości i, choć wiele już w moim serialowym życiu widziałam, jestem zaskoczona tym, jak Amerykanie potrafią czasem schrzanić świetny serial. Amerykański remake to w 95% kopia brytyjskiego oryginału - te same postacie, te same sceny, te same gagi. I zero wdzięku, którego pełen jest oryginał.

Mossa, podobnie jak w brytyjskim serialu, gra Richard Ayoade, który praktycznie powtarza to, co już wcześniej mówił. W roli Roya obsadzono Joela McHale'a (który nieco później dostał rolę w "Community") - uwielbiam tego faceta w "Community", ale do tej roli kompletnie nie pasuje. A już na pewno daleko mu do Chrisa O'Dowda, który grał Roya w oryginale. Jessica St. Clair też wypada w roli Jen słabiutko.

Pilot został nakręcony w 2007 roku i początkowo dostał zielone światło (!), na szczęście jednak przyszedł nowy szef NBC Ben Silverman z niego zrezygnował. Właśnie obejrzałam go w całości (wyciekł do internetu dopiero w zeszłym roku) i jestem naprawdę w szoku, że ktoś myślał o emitowaniu czegoś takiego.

REKLAMA