Hity tygodnia: "Downton Abbey", "Parks & Rec", "The IT Crowd", "Breaking Bad"

1 2 3 4 5

"Downton Abbey" (4x01)

"Downton Abbey" (Fot.  ITV)

"Downton Abbey" (Fot. ITV)


Agnieszka Jędrzejczyk: Zasiadając do premiery nowego sezonu, czułam niemal fizyczną niechęć. Okropnie słabe zakończenie w zeszłym roku odebrało mi praktycznie całą radość z podglądania życia rodziny Granthamów i już naprawdę nie sądziłam, że "Downton Abbey" będzie w stanie mnie jeszcze usatysfakcjonować.

A tu niespodzianka. Historia wychodzącej z depresji Mary była tak samo przewidywalna, jak wciągająca, a barwne ciekawostki z życia pod schodami jak zwykle rozjaśniły mi dzień. Wzruszyłam się, uśmiechnęłam, zrozumiałam, że za "Downton Abbey" tęskniłam i już z przyjemnością oczekuję dalszych odcinków. Ciekawie zapowiadające się zmiany społeczne już teraz sugerują pełnię emocji, a nowe - stare? - trudności na pewno nie obejdą się bez echa. Nie wiem, co wyjdzie z wprowadzenia mieszkańców w nowe dziesięciolecie, ale znów czuję, że powinnam twórcom zaufać.

Nikodem Pankowiak: Jakoś udało się twórcom serialu wybrnąć z tego całego zamieszania, z którym zostawili nas w grudniu. Na całe szczęście skoczyliśmy pół roku do przodu, przez co ominął nas okres największej żałoby. Oczywiście, Mary dalej przeżywa śmierć męża, ale końcówka odcinka daje nadzieję na to, że bólu i smutku będzie w tym serialu coraz mniej. Na plus także zmiany, które coraz mocniej pukają do Downton. Nie chodzi tu tylko o mikser, zmienia się także myślenie bohaterów, co najlepiej udowodniła Edith. Jej "pocałuj mnie" to jedna z najlepszych scen całego odcinka. Pełna recenzja tutaj.

Marta Wawrzyn: I ja również jestem zachwycona premierą nowego sezonu, być może dlatego, że, podobnie jak moi przedmówcy, spodziewałam się najgorszego. A może po prostu był to dobry odcinek, z wielką gracją żegnający te wszystkie nonsensy, które widzieliśmy w zeszłe święta. Mary jest dokładnie taka jak trzeba, i taka jak trzeba - czyli cudownie rozsądna - jest też jej babcia. Edith przekracza kolejne granice i patrzy się na to po prostu świetnie. A przed nami więcej zmian obyczajowych, szaleństw i romansów, które jeszcze parę lat temu nie mogłyby mieć miejsca. Super!

1 2 3 4 5
REKLAMA