Hity tygodnia: "The Walking Dead", "Glee", "The Good Wife", "Mentalista", "Brooklyn Nine-Nine"

1 2 3 4 5 6 7 8

"The Walking Dead" (4x08 - "Too Far Gone")


Nikodem Pankowiak: Pierwsza część 4. sezonu była nieco rozczarowująca, jednak jej finał nadrabia to z nawiązką. Emocji jest tutaj bez liku, sporo bohaterów, z pierwszego, drugiego i trzeciego planu pożegnaliśmy na zawsze i chyba po żadnym z nich nie będziemy płakać. Przejmujących scen nie brakowało, nie brakowało także momentów, podczas których siedziałem jak na szpilkach.

Bitwa o więzienie przyjęła niezwykle dramatyczny obrót, a z powodu błędnych decyzji Ricka i Gubernatora nie ma w niej wygranych. Twórcy dokonali sporego zwrotu w fabule, od teraz bohaterowie nie mogą już liczyć na bezpieczne schronienie w więziennych murach. Powrót "The Walking Dead" w lutym zapowiada się naprawdę obiecująco.

Agnieszka Jędrzejczyk: Po dwóch przeciągających się w nieskończoność odcinkach o Gubernatorze, na konfrontację z mieszkańcami więzienia rzuciłam się jak wygłodzony wilk na zwierzynę - i praktycznie od razu można było poznać, że "Too Far Gone" będzie odcinkiem wyjątkowym. Niesamowicie gęsta atmosfera, w której właściwie każda scena podkręcała świadomość zbliżania się nieuchronnej katastrofy, zadziałała jak nigdy w "The Walking Dead" dotąd.

Przez połowę odcinka siedziałam jak na szpilkach, do ostatniej chwili chcąc wierzyć w rozsądek Gubernatora, ale dobrze wiedząc, że jego chorych ambicji nic już nie ruszy. Przez drugą połowę praktycznie modliłam się o jak najmniejszą liczbę ofiar i szybki koniec starcia, byle tylko moi ulubieńcy wyszli z opresji cało. Tak właśnie lubię się w tym serialu bać - i fakt, że ta obawa powróciła jest dla mnie jednoznacznym faktem powrotu jego wielkości.

1 2 3 4 5 6 7 8
REKLAMA