Hity tygodnia: "The Americans", "True Detective", "Hannibal", "Wikingowie", "Parks and Rec"

1 2 3 4 5

"The Americans" (2x01 - "Comrades")


Andrzej Mandel: Jenningsowie wrócili w dobrej formie, "The Americans" zapowiadają się w drugim sezonie lepiej niż w pierwszym. Mamy tu więcej emocji i bardziej skomplikowane wątki niż w poprzednim sezonie, a Rosjanie mówią poprawnie po rosyjsku. Jedna ze scen mocno zapadła mi w pamięć - ta, w której Philip odkrywa zwłoki swoich towarzyszy i ich córki w hotelowym pokoju. W dramatyczny sposób uświadomiono i głównym bohaterom, i nam, że zimna wojna dla szpiegów wcale nie była zimna.

Marta Wawrzyn: W 1. sezonie "The Americans" było serialem pod wieloma względami atrakcyjnym, ale scenariuszowo zaledwie poprawnym, teraz wreszcie może się wybić. W "Comrades" pojawiło się to, czego brakowało mi w zeszłym roku: prawdziwe, wielkie ludzkie emocje. Główni bohaterowie wreszcie są naprawdę przerażeni, bo widzą wyraźniej niż kiedykolwiek, że najgorsze zagrożenia związane z ich pracą dotyczą całej ich rodziny. Tego właśnie chciałam od "The Americans": głębszego wniknięcia w psychikę tych okropnych KGB-istów, którzy na pozór zachowują się jak zwykła amerykańska rodzina. I którym zaczęłam po cichu kibicować, choć naprawdę nie powinnam.

Szpiegowskie bzdurki mam w co drugim filmie, rozebrać psychikę szpiega na czynniki pierwsze może tylko serial. Oby "The Americans" w tym sezonie spełniło obietnicę daną w "Comrades".

1 2 3 4 5
REKLAMA