Fallon składa hołd Robinowi Williamsowi [wideo]

"The Tonight Show" (Fot. NBC)

"The Tonight Show" (Fot. NBC)

"O captain! My captain!" - zawołał Jimmy Fallon, oczywiście stojąc na stole. I w swojej emocjonalnej przemowie zachęcił nas do oglądania stand-upów Robina Williamsa. No to oglądamy!

Dla środowiska komików samobójstwo Robina Williamsa to chyba jeszcze większy szok niż dla jego fanów. W magazynie "Time" Jim Norton pisze, że najzabawniejsi ludzie to często ci, którzy zmagają się z najgorszymi marami. Wielu komików cierpi na depresję, samobójstwa też się zdarzają. Wszyscy od dawna wiedzieli, jakie problemy miał Robin Williams, ale jakoś nikomu nie mieściło się w głowie, że mógłby sobie odebrać życie.

W telewizji to samo - wczoraj oglądaliśmy załamanego Conana O'Briena, dziś hołd zmarłemu aktorowi składa Jimmy Fallon. I choć widać, że wszystko dokładnie przemyślał, z "Muhammadem Alim komedii" na czele, to i tak głos mu się co chwila łamie. Obejrzyjcie koniecznie do samego końca.

Jimmy Fallon w trakcie tej krótkiej przemowy poradził, abyśmy zerknęli na YouTube i poszukali stand-upów Robina Williamsa. Bo to właśnie w tym był najlepszy. Rzeczywiście bez problemu można znaleźć kilka całych występów. Z jakością bywa różnie, ale też większość z nich albo ma swoje lata, albo została nagrana amatorskim sprzętem. W Vulture znajdziecie wybór najlepszych, wraz z komentarzem autora, który je wszystkie obejrzał i jest zachwycony.