Kity lata 2014: "Czysta krew", "The Strain", "Extant", "The Bridge", "Tyrant", "Crossbones"

1 2 3 4 5 6 7 8 9

"Falling Skies"

"Falling Skies" (Fot. TNT)

"Falling Skies" (Fot. TNT)


Andrzej Mandel: Saga rodu Masonów i 2nd Mass już dawno stała się serialem ledwo nadającym się do oglądania. W niedawno zakończonym sezonie twórcy firmowanego przez Spielberga serialu przeszli jednak samych siebie i zeszli poniżej poziomu krytyki. Jedyny wątek, który w ogóle jeszcze jakoś przykuwał moją uwagę, to wątek Pope'a świetnie granego przez Colina Cunninghama, a który dostał do asysty Mirę Sorvino. Reszta jakoś nie chciała się trzymać kupy i nawet nadal wyśmienita gra całej ekipy (szczególnie Noah Wyle zasługuje na oklaski) tylko w niewielkim stopniu ratuje całość.

Zupełnie nie wykorzystano wątku prania mózgów fundowanego przez Obcych ludzkim dzieciom. Jedynym realnym skutkiem tego było złamane serce najmłodszego z Masonów. Serio? Nie dało się z tego więcej wyciągnąć? Kompletnie oderwane od wszystkiego było to, co dotyczyło Lexi - zrobiono z niej istotę o niemal boskich mocach, ale niewiele z tego wynikło poza paroma łzawymi scenami dowodzącymi, że rodzina jest najważniejsza. I tak dalej, i tak dalej. Jakbyśmy mieli takiego Masona, to sami byśmy wszystkie wojny wygrali...

Na plus warto jednak zapisać, że wreszcie dostaliśmy trochę szersze tło - w serialu wreszcie pojawiły się informacje, że ludzie walczą także poza USA.

1 2 3 4 5 6 7 8 9
REKLAMA