12 seriali, które skończyły się później niż powinny

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

"Dexter" (8 sezonów na ekranie - o 2 sezony za długo)

"Dexter" (Fot. Showtime)

"Dexter" (Fot. Showtime)


Nikodem Pankowiak: Wielu fanów tego serialu twierdzi, że "Dexter" powinien skończyć się po 4. sezonie. Owszem, finałowa scena z zamordowaną Ritą mogłaby być genialnym finałem, ale moim zdaniem kolejne dwie serie prezentowały poziom odpowiednio: przyzwoity i bardzo dobry. Niestety, później było już tylko gorzej, a finałowa scena ma szansę przejść do historii jako najgorsze zakończenie serialu w historii. Dexter jako drwal? Nic gorszego naprawdę nie dało się już wymyślić.

Problem jest jednak nieco głębszy i nie leży wyłącznie w zakończeniu. Wszystko zaczęło się sypać, gdy w finale 6. sezonu Debra dowiedziała się prawdy o swoim bracie. Niedługo później LaGuerta rozpoczęła swoje prywatne śledztwo, ale w żaden sposób nie było ono w stanie wzbudzić emocji – przecież to tylko powtórka ze śledztwa z 2. sezonu. Serialowi nie mogło już pomóc pojawienie się Hannah czy dr Vogel – obie były niemal tak samo pokręcone, jak główny bohater i nawiązały z nim równie pokręcone relacje, ale i to paliwo dość szybko się wyczerpało.

Ostatnie dwa sezonu to pasmo nielogicznych działań, dziwnych zwrotów akcji i dziur w scenariuszu. Tak świetne seriale nie powinny odchodzić w ten sposób.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
REKLAMA