"Detektyw" naszym serialem roku 2014

"Detektyw" (Fot. HBO)

"Detektyw" (Fot. HBO)

Choć numer 1 na tej liście zaskoczeniem nie jest, mamy nadzieję, że i tak okaże się ona dla Was ciekawa. Oto najlepsze seriale 2014 wg redakcji Serialowej.

Wczoraj przedstawiliśmy wyniki głosowania naszych czytelników na Serial Roku 2014, dziś pora na naszą redakcyjną listę. Jesteśmy z Wami zgodni, jeśli chodzi o dwa pierwsze miejsca, dalej już różnie bywa. Oprócz osób, które w ostatnich dniach prezentowały swoje dziesiątki, w naszym głosowaniu wziął udział Andrzej Mandel, który na pierwszym miejscu umieścił "The Knick" (stąd jego wysoka, trzecia pozycja).

"Detektyw" i "Fargo" pojawiły się prawie w każdej dziesiątce i zebrały zdecydowaną większość punktów - odpowiednio 49 i 40. "The Knick" miał 24 punkty, potem różnice są już bardzo niewielkie. Bardzo wysoko znalazł się "Transparent". Spadki w porównaniu z naszą listą sprzed roku zaliczyły "Orange Is the New Black", "Mad Men", "House of Cards" czy "Homeland". Na liście sporo jest nowości, jest też serial, który w tym roku miał dokładnie jeden odcinek ("Black Mirror").

Nie dały radę załapać się seriale, które uwielbialiśmy, ale jednak cały czas towarzyszyło nam przekonanie, że to tylko guilty pleasure - jak "Outlander", "Jane the Virgin" albo "Arrow". To najlepszy dowód na to, jak duża była konkurencja w tym roku. Z hukiem wyleciało z listy "Masters of Sex", w zeszłym roku numer 4. Na "Sons of Anarchy", zeszłoroczny numer 5, też w tym roku nie zagłosował już nikt.

Oto 25 najlepszych seriali roku 2014 wg redakcji Serialowej.

25. "Continuum"
22. "Homeland", "Inside Amy Schumer" i "The Americans"
20. "Wikingowie" i "The Legend of Korra"
17. "House of Cards", "Faking It" i "Doktor Who"
15. "Black Mirror" i "Person of Interest"
13. "Rectify" i "The Fall"
12. "The Affair"
11. "Hannibal"
10. "Mad Men"
6. "Żona idealna", "Olive Kitteridge", "The Missing" i "Gra o tron"
5. "Transparent"
4. "Orange Is the New Black"
3. "The Knick"
2. "Fargo"
1. "Detektyw"

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
REKLAMA