Komedie: 25 najlepszych odcinków 2014 roku

"Silicon Valley" (1x06 - "Third Party Insourcing")

"Dolina Krzemowa" (Fot. HBO)

"Dolina Krzemowa" (Fot. HBO)


Michał Kolanko: Jedną z najlepszych rzeczy w tym serialu jest to, jak bezwzględnie wyśmiewa prawdziwe trendy z Doliny Krzemowej. Dlatego gdy tylko Jared wsiadł do samochodu bez kierowcy, było całkiem jasne, że skończy się to bardzo źle. Ale chyba nikt nie spodziewał się, że biedny Jared trafi na sztuczną wyspę należącą do Petera Gregory'ego, gdzie nie ma nikogo żywego, są tylko roboty.

W tym odcinku poznaliśmy też 16-letniego programistę uzależnionego od Adderallu, Kevina o nicku "The Carver", który miało być jedynym ratunkiem dla zespołu przygotowującego aplikację Pied Piper. Ale jego zaangażowanie oczywiście nie mogło skończyć dobrze dla całego projektu. Dowiedzieliśmy się też, na czym polega chrzest w wykonaniu satanistów. Dzień jak każdy inny w Dolinie Krzemowej. Ten serial w mistrzowski sposób pokazuje – oczywiście w wyostrzony sposób - absurdy tamtejszego świata i najgorsze cechy ludzi, którzy robią w nim działają.

Marta Wawrzyn: Odcinek absurdalny, szalenie śmieszny i tak gorzki, jak to tylko możliwe w przypadku komedii. Ale to w zasadzie można powiedzieć o niemal każdym odcinku "Doliny Krzemowej". Nie da się ukryć, że ten konkretny pamiętamy ze względu na kompletnie odjechaną akcję z autem bez kierowcy.

Swoją drogą, kilka dni temu w jednym z bardzo poważnych serwisów technologicznych przeczytałam prognozę, że samochody Google skończą dokładnie tak jak Google Glass, czyli marnie. I tak czytając, pomyślałam, że ha!, nie tylko ja widziałam, co się stało z Jaredem.

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,