Komedie: 25 najlepszych odcinków 2014 roku

"How I Met Your Mother" (9x23-24 - "Last Forever")

"HIMYM" (Fot. CBS)

"HIMYM" (Fot. CBS)


Marta Wawrzyn: Szalenie kontrowersyjny finał "Jak poznałem waszą matkę" z pewnością byłby odebrany inaczej przez publiczność, gdyby wyemitowano go po pięciu albo sześciu sezonach, a nie dziewięciu. Po tym jak spędziliśmy cały sezon na przygotowaniach do wesela i poznawaniu Matki, publiczność miała prawo poczuć się, hm, oszukana. I ja rozumiem te zastrzeżenia, ale nie do końca się z nimi zgadzam. Bo to po prostu był bardzo dobry odcinek, który po upływie tych wszystkich miesięcy wciąż świetnie pamiętam. I który uważam za bardzo życiowy, bo słodko-gorzki, tak jak cały serial, w którym przecież było wszystko, włącznie ze śmiercią ojca jednego z bohaterów.

Niby wszystko się dobrze skończyło, każdy z bohaterów jakoś się odnalazł, ale przecież mało kto jest do końca szczęśliwy. Grupa przyjaciół się rozpadła, Robin odbiło na punkcie kariery, Barneyowi przytrafiło się dziecko z kobietą, której imienia nie pamięta, a Ted i Matka... no, wiecie, co się z nimi stało. Tak bywa. Sam pomysł z klamrą w postaci niebieskiej trąbki i powrotu do miłości sprzed lat uważam za bardzo fajny, w końcu kto powiedział, że w życiu mamy mieć tylko jedną prawdziwą miłość?

Wiem, że połowa z Was za chwilę się ze mną nie zgodzi. Ale nic na to nie poradzę – my na Serialowej ten finał naprawdę lubimy, choć nie uważamy, by był całkiem bez wad.

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,