Komedie: 25 najlepszych odcinków 2014 roku

"Girls" (3x07 - "Beach House")

"Girls" (Fot. HBO)

"Girls" (Fot. HBO)


Nikodem Pankowiak: To był najsłabszy sezon serialu Leny Dunham, ale ten odcinek zdecydowanie należy wyróżnić. Wszystkie "przyjaciółki" zostały zamknięte razem pod jednym dachem, co nie mogło się dobrze skończyć. Szybko na wierzch wyszły skrywane pretensje i różnice charakterów, a my mogliśmy oglądać prawdziwy festiwal ludzkich emocji. Szkoda, że Lena nie funduje nam takich odcinków częściej, za to czasami zupełnie niepotrzebnie udziwnia fabułę zupełnie niepotrzebnymi wątkami.

Marta Wawrzyn: Ja też w tym roku miałam już zupełnie inne ulubione dziewczyny, ale było parę odcinków "Girls", które zapadły mi w pamięć. Na przykład ten, w którym umierała babcia Hannah. No i oczywiście "Beach House", w którym bohaterki serialu pojechały nad morze, Marnie wszystko pięknie zaplanowała, a z tych planów nic nie wyszło, bo pojawił się Elijah i jego znajomi.

Kłótnia była po prostu szalona, bo przecież wyszły w niej rzeczy, które wszyscy od dawna w sobie skrywali. Rzeczywiście przez większość odcinka można było myśleć, że to już tylko taka "przyjaźń w czasach Instagrama". Ale koniec końców nie zgadzam się z tym cudzysłowem użytym przez Nikodema przy słowie "przyjaciółki". Rzeczywiście, relacje tych dziewczyn potrafią być pokręcone i nieszczere, ale z drugiej strony - one znają się od lat, wiedzą, czego się po sobie spodziewać i nawet jeśli są momenty, kiedy mają ochotę się pozabijać, wciąż czuć wyjątkowość ich relacji.

Najlepiej to widać w kończącej odcinek scenie, w której one zaczynają spontanicznie, bez zbędnych słów "tańczyć", siedząc na przystanku autobusowym. To chyba najlepsza scena 3. sezonu "Girls".

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,