Komedie: 25 najlepszych odcinków 2014 roku

"Veep" (3x07 - "Special Relationship")

"Veep" (Fot. HBO)

"Veep" (Fot. HBO)


Michał Kolanko: Ekipa wiceprezydent Meyer co chwila popełnia katastrofalne błędy, ale być może nigdy nie było to tak widoczne jak właśnie w odcinku, w którym Selina odwiedza Londyn. Szef kampanii Dan, który zatrudnił "osobistego trenera" dla Seliny bez sprawdzenia jego przeszłości, najlepiej to udowadnia.

Ale w Londynie wszystko idzie źle, nawet foto opp w pubie staje się medialną wpadką. To zresztą najmniejszy problem Seliny – w trakcie wyjazdu okazuje się, że jej trener, Ray, w swoich esejach wyraził swoje oryginalne podejście do problemu otyłości ("To nic, czego Budda by nie powiedział" - tak się potem tłumaczył). To powoduje kolejną katastrofę, tym razem na konferencji prasowej. Wszystko, ale absolutnie wszystko, idzie nie po myśli Seliny – napakowany red bullami Dan nie ma żadnej kontroli nad tym, co się dzieje.

W tym odcinku jak w soczewce widać wszystkie zalety "Veepa" – od pokazania prawdziwych sytuacji kampanijnych (źle przygotowana podróż), poprzez świetny, ostry humor, aż po znakomite kreacje aktorskie. Tu doskonały jest zwłaszcza Christopher Meloni jako osobisty (z naciskiem na to słowo) trener/doradca Seliny.

Ostatecznie Dan - jak to zwykle bywa - płaci najwyższą polityczną cenę za swoje błędy. Całość to jeden z najzabawniejszych odcinków serialu w jego historii. Spójrzcie tylko na ten kapelusz...

05192014-veep

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,