Hity tygodnia: "American Crime", "The Last Man on Earth", "Shameless", "Looking", "Episodes"

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

"American Crime" (1x01 - "Episode One")


Nikodem Pankowiak: Jestem w szoku, że ABC zdecydowało się na produkcję i emisję takiego serialu, bo ani trochę nie pasuje on do telewizji ogólnodostępnej. Nie ma tu żadnych fajerwerków, jest tajemnica oraz uwikłani w nią ludzie. Największe wrażenie zrobili na mnie Felicity Huffman oraz Timothy Hutton w roli rodziców zamordowanego weterana wojennego.

Cała historia skupia się na ludziach pogrążonych w żałobie, poszukujących odpowiedzi na pytanie, dlaczego doszło do tak okrutnej zbrodni. Widać już teraz, że twórcy dużo uwagi poświęcą rasowym uprzedzeniom oraz tematowi narkotyków. Atmosfera już teraz jest bardzo gęsta, a z pewnością zagęści się jeszcze bardziej. Mam wrażenie, że odpowiedź na żadne pytanie nie będzie prosta ani jednoznaczna, a dojście do prawdy będzie bardzo kosztowne dla wszystkich bohaterów. Brawa dla twórców, "American Crime" to póki co najlepsza nowość tego roku.

Marta Wawrzyn: "Szok" to pierwsze słowo, które i mnie wpadło do głowy, kiedy pisałam o "American Crime". OK, spodziewaliśmy się, że to będzie dobre, w końcu nie co dzień w telewizji mamy ekipę składającą się z Timothy'ego Huttona, Felicity Huffman i na dokładkę Johna Ridleya, scenarzysty, który dostał Oscara za "12 Years a Slave". Ale efekt ich pracy jednak przeszedł moje najśmielsze oczekiwania.

Tak dojrzałe, inteligentne i skomplikowane dramaty w stacjach ogólnodostępnych już się nie zdarzają. Po tak trudny sposób narracji, jaki zastosowano na początku, rzadko sięga się w pilocie, kiedy widza trzeba zachęcić, a nie zniechęcić. Normą są raczej powtarzane po 10 razy te same flashbacki, jak w "Sposobie na morderstwo", po którym "American Crime" przejęło miejsce w ramówce. A tutaj trzeba oglądać wszystko uważnie, zwracać uwagę na każdy szczegół, jeśli człowiek nie chce się pogubić w gąszczu bohaterów.

Jestem ciekawa, co z tego wyjdzie na dłuższą metę i czy publiczność zaakceptuje ten serial. Ja zgadzam się z Nikodemem, że to najlepsza premiera tego roku, która za chwilę może stać się takim hitem, jak "Detektyw" i "Fargo" rok temu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
REKLAMA