Hity tygodnia: "Dolina Krzemowa", "Gra o tron", "Żona idealna", "Wikingowie"

1 2 3 4 5 6 7 8

"Żona idealna" (6x19 - "Winning Ugly")


Nikodem Pankowiak: To pierwszy odcinek "Żony idealnej", który oglądałem na bieżąco i trochę z tego powodu cierpię. No bo jak po takim odcinku i zwiastunie kolejnego mam czekać do następnej niedzieli?! Jeśli ktoś myślał, że ten serial nie może stać się jeszcze bardziej cyniczny, grubo się pomylił. Kolejne granice zostały przekroczone i okazało się, że świat chicagowskiej polityki nie oszczędza nikogo, nawet swoich największych gwiazd. Ten serial jest jak wino i choć do końca sezonu zostały jeszcze 3 odcinki i czeka nas zapewne milion twistów, już nie mogę się doczekać, by zobaczyć, co państwo King przygotują dla nas w kolejnym sezonie.

Marta Wawrzyn: Gdyby nie ta bomba zrzucona na nas na końcu odcinka, "Winning Ugly" pewnie nie zrobiłoby na mnie aż takiego wrażenia. Ale to rzeczywiście było coś - w jednej chwili wszyscy "przyjaciele" zwrócili się przeciwko Alicii, bo odmówiła spełnienia życzenia partii. Życzenia, które normalnemu człowiekowi nie mieści się w głowie. Ale "Żona idealna" to nie serial o "normalnych ludziach", to serial o bagnie, jakim jest chicagowska polityka.

Alicia mogła myśleć, że jej to nie dotyczy, że jest ponad to, bo przecież wygrała (prawie całkiem) uczciwie. A jednak koniec końców okazała się tylko trybikiem w maszynie, którego można się pozbyć w okamgnieniu. Zwłaszcza że przecież na każdego znajdzie się hak. A już takiego politycznego nowicjusza jak pani Florrick starzy wyjadacze mogą odstrzelić w kilka minut.

Zapowiedzi kolejnego odcinka - który premierę będzie miał niestety dopiero za tydzień - sugerują, że historia zatoczy koło. I przyznam, że zdziwiłabym się, gdyby państwo Kingowie na koniec próbowali to odkręcać. Ta bomba została zrzucona w idealnym momencie, a jej skutki muszą być straszne. Inaczej serial straci siłę rażenia. A właśnie ją odzyskał - po serii średnio interesujących wiosennych odcinków.

1 2 3 4 5 6 7 8
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
REKLAMA