"Gra o tron": 10 różnic między serialem a książką

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

8. Zmiany w historii Jaimego

jaime-lannister-cropped

Jaime to jeden z ciekawszych bohaterów w całym serialu, choć mam wrażenie, że twórcy nie do końca wykorzystują jego potencjał. Facet nazywany jest mistrzem miecza, ale nawet gdy był w pełni sprawny, niezbyt często było mu dane się nim posługiwać.

Pierwszą ważną zmianą w jego wątku w stosunku do oryginału było pojawienie się w Królewskiej Przystani jeszcze przed weselem Joffreya z Margaery. Dzięki temu mogliśmy zobaczyć głośną scenę seksu, gdy już po śmierci swojego syna Jaime praktycznie zgwałcił Cersei tuż obok jego trumny.

Warto też zwrócić uwagę, z kim Jaime trenuje walkę mieczem już po utracie dłoni. W książce był to milczący kat Ilyn Payne, w serialu zastępuje go Bronn. Kolejna bardzo ważna zmiana ma miejsce w trwającym właśnie sezonie – zamiast do Riverrun, Jaime wyrusza w podróż do Dorne, gdzie przebywa Myrcella. Ci, którzy czytali książki, wiedzą, jak wiele może zmienić to w całej historii, zwłaszcza że Jaime opuszcza Królewską Przystań będąc w niezłych stosunkach ze swoją siostrą/kochanką. W książce między tą dwójką wybuchł mocny konflikt, co doprowadziło do pewnych bardzo ważnych wydarzeń.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA