"Gra o tron": 10 różnic między serialem a książką

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

9. "Gdzie są moje smoki?!"

the-ghost-of-harrenhal-game-of-thrones

Do porwania smoków, które miało miejsce w 2. sezonie serialu, w książkach nigdy nie doszło. Ta zmiana wynikała zapewne z tego, że gdyby twórcy mieli sugerować się materiałem Martina, w ciągu całego sezonu u Daenerys nie wydarzyłoby się absolutnie nic interesującego. Czy ich zmiany dodały serialowi jakości? Sprawa bardzo dyskusyjna, ale wtedy spadek formy serialu w każdym jego punkcie był bardzo widoczny.

Twórcy zmienili tak naprawdę wszystko, co tyczy się wątku Qarth w "Starciu królów". Trzynastu wcale nie rządziło miastem, tak naprawdę była to tylko jedna z frakcji walczących o wpływy, a Król Przypraw w ogóle nie istniał. Ogromna zmiana, o której warto wspomnieć, choć nie ma wielkiego wpływu na samą fabułę, dotyczy postaci Xaro Xhoana Daxosa. W książce był to mały, biały gej, w serialu postawny, ciemnoskóry hetero. Trochę wygląda to tak, jakby twórcy śmiali się: "Popatrz, George, robimy wszystko inaczej niż ty!".

UWAGA, NA NASTĘPNEJ STRONIE OGROMNY SPOILER Z "NAWAŁNICY MIECZY" I POTENCJALNIE OGROMNY SPOILER Z KOLEJNYCH ODCINKÓW "GRY O TRON"!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA