7 rzeczy, które uczyniły mój tydzień lepszym

"Unbreakable Kimmy Schmidt" (Fot. Netflix)

"Unbreakable Kimmy Schmidt" (Fot. Netflix)

Nominacje do nagród Emmy dla "Unbreakable Kimmy Schmidt", Tina Fey i Amy Poehler w "The Tonight Show", słodka scena na zakończenie odcinka "UnReal". Jak zwykle - to był świetny tydzień! Uwaga, mogą być jakieś spoilery.

1. Niektóre, podkreślam: niektóre, nominacje do nagród Emmy. Wiadomo, tegoroczne nominacje do Emmy zasługują na hejt, hejt i jeszcze więcej hejtu - chyba nigdy nie przeboleję zignorowania "The Affair"! - ale to naprawdę fajne, że doceniono coś tak niszowego jak "Unbreakable Kimmy Schmidt". I że nie zapomniano o "Mad Men". I o finałowym sezonie "Parks & Rec". I o "The Jinx", i Amy Schumer, i aktorach z "Bloodline". Coś tam się jednak akademii udało.

kimmy-candy3456

2. "Started from the Bottom" - Peggy Olson i Drake. Pierdoła, ale strasznie fajna. Obejrzałam kilka razy.

3. Wojna na klipy "Agentki Carter" i "Agentów T.A.R.C.Z.Y.". Znów - typowo letnia bzdurka, ale bardzo, bardzo udana. Aktorzy z seriali Marvela i ABC toczyli w tym tygodniu zaciętą walkę na krótkie wideoklipy, która zapewne była częścią promocji obu seriali. Ale to w sumie nieważne, ważne, że wszyscy wykazali się ogromną pomysłowością i jeszcze większym poczuciem humoru. Całość obejrzycie tutaj i tutaj.

Consider the mic DROPPED. @realhayleyatwell #dubsmashwar2015 @clarkgregg

Film zamieszczony przez użytkownika Chloe Bennet (@chloebennet4)

4. Ostatnia scena z najnowszego odcinka "UnReal". Mówcie, co chcecie, mnie w "UnReal" zaczyna już nawet przekonywać telenowela Rachel/Adam. Choć jest to wątek pełen potknięć, scena, w której zmordowana Rachel tak prostu wpakowała się kawalerowi do wzięcia do łóżka, a ten tak po prostu ją przytulił, była słodka i tyle.

rach-adam345

5. Nick Offerman mówi: dzieci, jedzcie pizzę! Nie ma już "Parks and Recreation", jest Funny or Die. I choć to trochę przyciężkawa satyra, pizza rosnąca na drzewach, polecana przez faceta, który do niedawna był Ronem Swansonem, zdecydowanie coś w sobie ma.

6. Tina Fey i Amy Poehler w "The Tonight Show". Tina Fey i Amy Poehler - która już nie jest blondynką! - wpadły do Jimmy'ego Fallona promować swój film "Sisters" (trailer poniżej, na dzieło wybitne niestety to nie wygląda). I wzięły udział w tyleż szczerej co absurdalnej konwersacji. Najlepszy moment? Ten, w którym dowiadujemy się, czy Tina Fey naprawdę została wzięta za prostytutkę w Monako. "I tak właśnie Tina poznała swojego męża"...

7. Wszystkie stare seriale, które oglądam. W tym tygodniu nie widziałam prawie nic nowego, obejrzałam za to sporo odcinków "Cudownych lat", jeszcze więcej "Seinfelda", trochę "Psych", prawie cały sezon "Mostu nad Sundem", całkiem przyzwoity kawał sezonu izraelskiego "Hatufim" (wszystko przez ten ranking). Od czasu do czasu odpalam też jakiś odcinek "Z Archiwum X", ale wątpię, żebym dała radę obejrzeć ponownie całość przed premierą nowej serii. Krótko mówiąc - niech to serialowe lato nie kończy się nigdy, ja tu mam co robić.

seinfeld-gifs-pezz-clap