15 seriali, które oglądacie (prawie) wszyscy

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

"Detektyw"

"True Detective" (Fot. HBO)

"True Detective" (Fot. HBO)


To jeden z ciekawszych przypadków na tej liście. Szał na "Detektywa" zaczął się dosłownie zaraz po tym jak serial wystartował - przy czym zwiastuny nie zapowiadały aż takiego hitu, zapowiadały po prostu kolejny klimatyczny kryminał w świetnej obsadzie. Pierwszy sezon wygrał na Serialowej wszystkie możliwe rankingi najlepszych produkcji 2014 roku. Przed drugim było mnóstwo zastanawiania się, czy Nic Pizzolatto - scenarzysta bądź co bądź początkujący - jest w stanie po raz drugi zapewnić nam takie same emocje.

Drugi sezon już początek miał średni, potem z odcinka na odcinek widownia coraz bardziej narzekała na chaotyczną fabułę, przegięte postacie, nie najlepsze aktorstwo Vince'a Vaughna itp., itd. Ale zainteresowanie serialem nie spadało ani trochę! Tak było w amerykańskim HBO, gdzie lekkie spadki serial zaczął zaliczać dopiero pod koniec sezonu, tak było i na Serialowej. Jeśli zastanawialiście się, po co piszemy - z tygodnia na tydzień coraz bardziej negatywne - recenzje kolejnych odcinków, macie odpowiedź. Bo chcieliście je czytać.

Dowodem na to, jak bardzo "Detektyw" upadł, jest Wasze głosowanie na serial roku 2015, w którym nie padł ani jeden głos na produkcję Nica Pizzolatto. Tymczasem rok wcześniej serial pokonał bez problemu wszystko inne.

Ciekawa jestem, jakie będą dalsze losy tej produkcji i czy Pizzolatto się podniesie po tej porażce. Ponieważ wciąż mam słabość do jego stylu, życzę mu (i sobie przy okazji) jak najlepiej, ale nie jestem pewna, czy trzeci sezon "Detektywa" będzie w stanie zainteresować miliony widzów. Wystarczy zobaczyć, co się stało z "Pozostawionymi" - po pierwszym sezonie połowa publiczności zwyczajnie do serialu nie wróciła i mimo genialnego wręcz sezonu nr 2 podjęto decyzję o zakończeniu produkcji po trzech sezonach.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15