15 seriali, które oglądacie (prawie) wszyscy

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

"American Horror Story"

"American Horror Story: Hotel" (Fot. FX)

"American Horror Story: Hotel" (Fot. FX)


Kolejny fenomen, którego nie rozumiem, choć bardzo bym chciała. I zarazem kolejny hit w polskim FOX-ie. "American Horror Story", tworzone przez Ryana Murphy'ego i jego stałą ekipę, ma świetną oglądalność, wzbudza dużo emocji, choć z sezonu na sezon coraz bardziej przypomina długi, kolorowy teledysk.

Jak widać, miliony ludzi kochają ten styl, zapewne nie bez powodu. "American Horror Story" nie musi mieć odkrywczej fabuły, specyficzny klimat i wyśmienita obsada robią swoje. Tym, co potrafi Ryan Murphy, zachwycamy się na Serialowej przy okazji "American Crime Story", i wydaje mi się, że to jedna z przyczyn, dla których jego serialowy horror jest aż takim hitem. Otóż on ma świetne oko, jest znakomitym reżyserem i prowadzi aktorów jak nikt inny.

A że obsadę co roku ma do dyspozycji wyjątkową - w tym sezonie zasiliła ją Lady Gaga - "American Horror Story" nie może nie być uwielbiane przez publikę. To po prostu sprawnie zrealizowany popkulturowy cukiereczek, który kręci nie tylko zwolenników straszenia na ekranie.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15