Najbardziej szokujące serialowe odejścia

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

UWAGA, TEKST ZAWIERA OGROMNE SPOILERY Z NASTĘPUJĄCYCH SERIALI: "Castle", "Chirurdzy", "Dexter", "Downton Abbey", "Dr House", "Dwóch i pół", "Gra o tron", "House of Cards", "Pamiętniki wampirów", "Sleepy Hollow", "Synowie Anarchii", "Żona idealna".

Stana Katic - "Castle"

"Castle" (Fot. ABC)

"Castle" (Fot. ABC)


Odejście, które tak naprawdę przed nami, ale niezależnie od tego, jak skończy Kate Beckett - a prawdopodobnie niestety skończy martwa - fani serialu są oburzeni. Nawet ja jestem oburzona, choć "Castle" oglądam od przypadku do przypadku. Bo tak się po prostu nie robi, nie po ośmiu sezonach serialu. "Castle" to duet składający się z Ricka i Kate - tak było od początku, a przez kolejne sezony wyraźnie sugerowano, że romans jest jednym z najważniejszych wątków i że tych dwoje będzie w końcu razem.

W zamian mamy kontynuację serialu bez Stany Katic, która po 8. sezonie opuści "Castle" z powodu... cięć budżetowych. Wkurzeni są fani, wkurzony jest twórca serialu, Andrew W. Marlowe, i tylko Nathan Fillion wydaje się zaskakująco spokojny. - Stana była moją partnerką przez cały ten czas i dziękuję jej za stworzenie postaci Beckett (...). Życzę jej dobrze i nie mam wątpliwości, że odniesie sukces we wszystkim, za co się zabierze. Będzie nam jej brakować - napisał aktor w krótkim oświadczeniu.

Komentarze są bardzo różne - niektórzy fani mówią wprost, że to seksizm. Z serialu, którego jednym z fundamentów są śledztwa, wyrzuca się postać policjantki, a zostawia się faceta o nazwisku Castle. Niezależnie od tego, co stało u podstaw tej decyzji, jest ona oburzająca. "Castle" bez Kate nie powinno istnieć, bo nie chcą tego ani widzowie, ani twórca serialu.

Do końca 8. sezonu zostało kilka odcinków, a serwis Deadline donosił, że nakręcone są dwie wersje finału i że jedna z nich zawiera cliffhanger, w którym życie obojga głównych bohaterów - Castle'a i Beckett - wisi na włosku. TVLine z kolei pisał, że 9. sezon prawdopodobnie rozpocznie się po przeskoku czasowym. Ciekawe tylko, kto będzie to oglądał dalej.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
REKLAMA