Nasz top 10: Najlepsze seriale maja 2016

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

8. "Dolina Krzemowa" (nowość na liście)

"Dolina Krzemowa" (Fot. HBO)

"Dolina Krzemowa" (Fot. HBO)


Marta Wawrzyn: "Dolina Krzemowa" trzyma równy poziom, dostarczając więcej tego, co widzieliśmy w poprzednich sezonach. I choć nie wszystkie pomysły są tak samo udane - końskiej kopulacji jeszcze przez jakiś czas serialowi nie wybaczę - to trzeba przyznać, że jest to po prostu jedna z najlepszych obecnie komedii. Nieważne, jak często powtarza ten sam schemat i wchodzi do tej samej rzeki - kolejne kłody rzucane pod nogi Richardowi i spółce zwyczajnie śmieszą, czasem wręcz do łez.

Najbardziej z majowych odcinków zapadnie mi w pamięć ten, w którym z wdziękiem sparodiowano "Ocean's Eleven". Chłopakom wszystko szło super (poza tym, że po drodze stracili prawie całą kasę) i wydawało się, że będą w stanie wprowadzić w życie śmiały plan, zgodnie z którym nowy CEO Pied Piper zostałby wystrychnięty na dudka. Aż tu nastąpił pewien mały upadek, ups...

Komedia HBO jak na razie co sezon powtarza ten sam schemat, cynicznie obnażając twarde zasady gry panujące w Dolinie Krzemowej. I choć ten biedny, biedny Richard powinien być już wrakiem człowieka, po tym co przeszedł w dość krótkim okresie, nie da się ukryć, że kolejne odsłony walki ekipy Pied Piper z wiatrakami wciąż bawią. Czasami tylko wprawiając widza w depresję.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA