Nasz top 10: Najlepsze seriale maja 2016

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

3. "Gra o tron" (nowość na liście)

"Gra o tron" (Fot. HBO)

"Gra o tron" (Fot. HBO)


Marta Wawrzyn: "Gra o tron" przyzwyczaiła nas przez te wszystkie sezony do tego, że raz przyspiesza, a innym razem przynudza, cały czas utrzymując jednak poziom przynajmniej przyzwoity. O ile kwietniowy odcinek otwierający sezon nie przebił się w ogóle do naszego top 10, teraz narzekanie na "Grę o tron" byłoby jawną niesprawiedliwością. Bo przecież nie zabrakło rzeczy ważnych, emocjonalnych spotkań, powrotów po latach i scen, które możemy śmiało nazwać spektakularnymi.

Na pewno zapadnie nam w pamięć naga khaleesi w ogniu, jak również historia Hodora. Bardzo dobrze w tym sezonie wypadają wątki dziejące się na Północy, gdzie błyszczy zwłaszcza Sansa. Kiedyś tej postaci nie trawiłam, dziś ją uwielbiam i uważam, że ma większe jaja niż Jon Snow. Bezustannie zachwyca mnie też Iwan Rheon w roli Ramsaya, choć oczywiście zgadzam się z tymi, którzy przewidują marny koniec tej postaci jeszcze w tym sezonie.

Oczywiście nie wszystko wypada tak samo atrakcyjnie, ale "Gra o tron" tak już ma, że nie zawsze ekscytuje w tym samym stopniu. Ale kiedy już wytoczy największe działa, nie zawodzi.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA