12 najlepszych jesiennych zaskoczeń z ostatnich lat (i co się z tymi serialami stało)

"Jane the Virgin" (Fot. CW)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

"Last Resort"

"Last Resort" (Fot. ABC)

"Last Resort" (Fot. ABC)


Serial, który był na naszej liście największych porażek - jak najbardziej zasłużenie - i który mimo to bez wahania umieściłam też tutaj. Rozwiązanie tej tajemnicy jest banalnie proste: "Last Resort" miało rewelacyjnego pilota i świetny pomysł na siebie.

Atak na Waszyngton, przychodzący nieoficjalnym kanałem rozkaz, by zaatakować Pakistan bronią nuklearną, i odmowa wykonania rozkazu. Tak właśnie rozpoczęła się historia buntu załogi USS Colorado - z Andre Braugherem jako kapitanem - która doprowadziła do buntu i stworzenia czegoś w stylu własnego państwa na jednej z wysp. W pilocie działo się szalenie dużo - wydarzenia pędziły przed siebie, ciągle dowiadywaliśmy się czegoś nowego, a na deser zrzucono jeszcze na widzów atomówkę. Utrzymanie takiego tempa i tak podkręconych emocji przez cały serial nie byłoby możliwe, ale wydawało się, że twórcy - w tym Shawn Ryan - wiedzą, co robią i całość będzie miała ręce i nogi.

Nie miała. "Last Resort" bardzo szybko utonęło w bzdurach podlewanych bez litości nieznośnie patriotycznym sosem. Coraz więcej schematów, coraz bardziej kulawy scenariusz i coraz bardziej pompatyczne przemowy - tak w skrócie wyglądał upadek tego serialu, który w pilocie wydawał się mieć wszystko, co potrzebne, by odnieść sukces na dłuższą metę. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12