12 najlepszych jesiennych zaskoczeń z ostatnich lat (i co się z tymi serialami stało)

"Jane the Virgin" (Fot. CW)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

"Quantico"

"Quantico" (Fot. ABC)

"Quantico" (Fot. ABC)


"Quantico" miało mocne wejście rok temu i dało radę utrzymać się w ramówce ABC do dziś, choć bardzo szybko przestało nam sprawiać radochę. Na początku to działało, bo twórca serialu - Joshua Safran, wcześniej odpowiedzialny m.in. za "Plotkarę" - umiejętnie połączył nośny temat z dobrym tempem, lekkością i fabularnymi zawijasami. Poza tym umówmy się, ładna obsada Priyanką Choprą na czele też nie przeszkadzała w odbiorze.

Kilka pierwszych odcinków "Quantico" pochłonęliśmy więc zachwyceni, że coś takiego może w ogóle działać - ktoś tutaj połączył thriller z terroryzmem w roli głównej z konwencją dramatu młodzieżowego. Tak, to prawda, że młodzież była starsza i uczyła się w szkole FBI, ale wszystko inne się zgadzało: miłosne wielokąty, tajemnice, kłótnie i przepychanki. Jakimś cudem to działało - przynajmniej dopóki nie okazało się, że serial jest totalnie pusty w środku i za kolejnymi twistami nie stoi kompletnie nic.

"Quantico" było więc dla nas tak naprawdę miłą przygodą, która zaczęła się i skończyła zeszłej jesieni. Na dłuższą metę serial nie sprawdził się nawet jako guilty pleasure, bo to żadna przyjemność, oglądać totalną sieczkę na ekranie. Amerykańscy widzowie chyba się z nami zgadzają, bo nowy sezon ma mniej niż 4 mln widzów na odcinek. To jednak wystarczy, żeby serial jeszcze trwał. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12