30 najlepszych serialowych odcinków 2016 roku (miejsca 10 - 1)

"Westworld" (Fot. HBO)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Czas na trzecią i zarazem ostatnią odsłonę naszego rankingu najlepszych odcinków roku (poprzednie tutaj i tutaj). Dziś przyszła pora na giganty, jak "Westworld, "Gra o tron", "American Crime Story", ale też na skromniejsze tytuły, jak "Rectify". Spoilery!

10. "Rectify" - "Pineapples in Paris"

"Rectify" (Fot. SundanceTV)

"Rectify" (Fot. SundanceTV)


Niezwykle emocjonalny odcinek "Rectify", z którego dowiedzieliśmy się, że Ted nigdy nie chciał uprawiać ananasów w Paryżu, w żadnej dekadzie, zaś jego syn poprosił Tawney o rozwód w łamiącej nam wszystkim serca scenie. I choć - również dzięki tytułowym ananasom - mocno zapadła mi w pamięć próba wyciągnięcia przez Janet informacji, czy jej mąż nie chciał przypadkiem innego życia i co takiego właściwie czuł przez te wszystkie lata, to było 45 minut należące przede wszystkim do Teddy'ego.

Nie dało się przejść obojętnie obok sceny, w której łamiącym się głosem prosił żonę, żeby udzieliła mu rozwodu i zapewniał ją, że wszystko będzie dobrze. Gdyby nie łzy, którymi mimowolnie wypełniły się jego oczy, wyglądałby przy tym na zupełnie spokojnego i przekonanego o słuszności takiej decyzji. Potem zaś zobaczyliśmy, co się dzieje z facetem takim jak Teddy, kiedy traci swój cały świat. Ostatnie sceny to istna tragikomedia, po której potłuczonego emocjonalnie Teddy'ego było jeszcze bardziej żal (a przy tym nie dało się nie podziwiać jego pomysłowości) i która, jak wiemy, będzie jeszcze miała swoją kontynuację.

Clayne Crawford był tak nieziemski w "Pineapples in Paris", że zaczęłam mieć nadzieję, iż tym razem nie pominą "Rectify" w rozdaniach nagród. Oczywiście pominęli, ale desperatom zawsze jeszcze zostaje serialowa "Zabójcza broń", gdzie ten aktor gra jedną z głównych ról. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA