30 najlepszych serialowych odcinków 2016 roku (miejsca 10 - 1)

"Westworld" (Fot. HBO)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

2. "Westworld" - "The Bicameral Mind"

"Westworld" (Fot. HBO)

"Westworld" (Fot. HBO)


Finałowy odcinek 1. sezonu "Westworld" po prostu musiał być wielkim widowiskiem. Nie było innej opcji, nie po tym, jak twórcy przez dziesięć kolejnych tygodni pletli swoją skomplikowaną sieć scenariuszowych powiązań, w którą daliśmy się złapać jak muchy. "The Bicameral Mind" było imponującym pod każdym względem wydarzeniem telewizyjnym, bo prosty "odcinek" wydaje mi się tu wręcz nie pasować.

Przede wszystkim jednak, ostatnia odsłona "Westworld" była ukoronowaniem drobiazgowej pracy, jaką wykonali twórcy w całym sezonie. Otrzymaliśmy wyjaśnienia najbardziej dręczących nas wątków, niektóre bardziej przewidywalne, niektóre mniej, ale o żadnym nie można powiedzieć, by nie spełnił oczekiwań. A w serialu, który wręcz uginał się pod ciężarem samego siebie, wcale nie było to takie pewne. O rozczarowaniu nie może być jednak mowy – zostawiono nas bowiem w perfekcyjnym miejscu. Wiemy na tyle dużo, by rozumieć to, co stało się do tej pory i oczekiwać dalszego ciągu z niecierpliwością, ale nie porzucono nas z jakimś koszmarnym cliffhangerem, który odrzuciłby część widzów od serialu.

"The Bicameral Mind" zrobił więc dokładnie to, co do niego należało. Zapewnił mnóstwo atrakcji na najwyższym poziomie, przytrzymał na krawędzi fotela do ostatniej chwili i wyjaśnił na tyle dużo, że od razu po jego zakończeniu chciało się włączyć całą serię od początku, by zobaczyć ją, wiedząc, co dokładnie oglądamy. Tak właśnie robi się seriale, o których ma dyskutować cały świat. [Mateusz Piesowicz]

dolores-mini5

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA