7 seriali, które warto obejrzeć zamiast "Belle Epoque"

"Belle Epoque" (Fot. TVN)

0
1 2 3 4 5 6 7

"Zagadki kryminalne panny Fisher"

"Zagadki kryminalne panny Fisher" (Fot. ABC)

"Zagadki kryminalne panny Fisher" (Fot. ABC)


Dowód na to, że Australijczycy nie gęsi i swoje cudne kryminały retro też mają. "Zagadki kryminalne panny Fisher" nie są żadnym dziełem, które odmieni Wasze życie, ale są solidnie zrobionym i szalenie wdzięcznym serialem kryminalnym z niesamowicie wyrazistą i czarującą bohaterką. Serial nadawany w Australii w latach 2012-2015 składa się z 34 odcinków, które teraz możecie oglądać na Netfliksie.

"Zagadki kryminalne panny Fisher" to telewizyjna adaptacja książek Kerry Greenwood, których akcja osadzona jest w latach 20. Essie Davis wciela się Phryne Fisher, pełną energii i nieskrywanego uroku damę, która powraca do Melbourne po latach spędzonych za granicą i ląduje się w samym środku kryminalnego światka. Panna Fisher, podobnie jak wielu telewizyjnych poszukiwaczy przygód, charakteryzuje się tym, że ma mnóstwo zaskakujących talentów, które pomagają jej wyjść cało z każdej sytuacji. A przygody przeżywa naprawdę niecodzienne.

Z tłumu detektywów wyróżnia ją to, że w każdej sytuacji wygląda wspaniale, no a poza tym jest kobietą egzystującą w świecie zdominowanym przez mężczyzn i bardzo wyzwoloną jak na swoje czasy. Nie ma męża, mieszka sama, sypia z kim chce, przed nikim się nie tłumaczy i jest dumna z tego, że jest feministką. Słucha jazzu, chodzi do klubów, tańczy z obcymi mężczyznami, jest piękna, stylowa i niczego się nie boi.

Serial ma wysoki budżet jak na australijską produkcję (w 1. sezonie kosztował po okrągłym milionie dolarów australijskich za odcinek), co też widać. Melbourne z lat 20. prezentuje się klimatycznie, a poza tym sama tytułowa bohaterka też tania w utrzymaniu nie jest. "Zagadki kryminalne panny Fisher" to chyba największa rweia mody z całej siódemki polecanych dziś seriali. Kostiumy zrobione są niesamowicie, a Phryne zawsze wygląda jak wyjęta z kart powieści F. Scotta Fitzgeralda.

To prawda, że same zagadki bywają różnej jakości, ale to w tym przypadku sprawa drugorzędna. Australijczycy stworzyli serial kryminalny, który przyciąga jak magnes, bo ma swój styl i bohaterkę daleką od zwyczajnej. Tak właśnie to się robi!

1 2 3 4 5 6 7